Je len málo žien, ktoré nikdy neriešili tému chudnutia. Väčšina z nás sa neustále snaží schudnúť – možno len dve či tri, neraz však oveľa viac kilogramov, ktoré sa na nás počas života nalepili. A hľadáme stále nové a nové spôsoby, ako dosiahnuť postavu snov. Nie každej sa chce cvičiť a nie každá sa dokáže vzdať rôznych pochúťok v mene krásnej figúry. A tak nečudo, že mnohé ženy hľadajú spásu v tabletkách na chudnutie.

Young woman wearing lingerie sitting on bed checking her waist for fat
Young woman wearing lingerie sitting on bed checking her waist for fat
Zdroj: Stockbyte

Je pekné veriť na zázraky
...a to doslova! Veď získať štíhlu líniu bez námahy a dokonca aj bez zmeny našich stravovacích návykov, len vďaka nejakým tabletkám, to znie viac než lákavo. A tak rady obetujeme šialené sumy peňazí za „zaručené“ diétne pilulky, ktoré vlastne urobia za nás všetku prácu a my sa budeme o pár dní či týždňov vytešovať z novej sexi postavičky. Žiaľ, takto to nefunguje a bolo by naivné tomu uveriť.

Tabletky vás zbavia zopár kíl, ale...
Niektoré tabletky na chudnutie vás naozaj môžu zbaviť zopár kilogramov, najčastejšie zhodíte 3-5 kíl. No niekedy ani to nie. Veľa závisí od toho, aké konkrétne tabletky užívate, ako ich užívate a aká je vaša východisková hmotnosť, ako i zloženie vášho jedálnička a ďalšie okolnosti.

Navyše bývajú tieto tabletky spravidla poriadne predražené a efekt je skutočne otázny. Niektoré lieky na chudnutie majú silnejší účinok a výsledkom ich užívania je výrazný úbytok váhy – takéto lieky sú však na lekársky predpis a treba si zvážiť aj všetky prípadné nežiaduce účinky. Ak nie ste vyslovene obézna, radšej sa k takýmto riešeniam neuchyľujte...

Zázračné tabletky na chudnutie - naozaj fungujú?
Pilulky na naštartovanie
Tabletky na chudnutie môžu byť podľa niektorých odborníkov dobré pre ženy, ktoré sú netrpezlivé a pri chudnutí potrebujú vidieť rýchle výsledky. Pomocou tabletiek schudnú zopár kilogramov, čo ich príjemne naladí a pomôže ľahšie si osvojiť pravidelné cvičenie a zdravé stravovanie na ceste k vytúženej postave. Jednoducho, pilulky tu fungujú ako motivácia a „nakopnutie“.

Hovorí 36-ročná čitateľka Oľga: "S tabletkami na chudnutie mám svoje skúsenosti. Dva mesiace som užívala veľké balenie tabliet, ktoré obsahovali rastlinné výťažky. Naozaj som aj schudla, konkrétne šesť kilogramov, ale keď som prestala tablety brať, pribrala som zasa všetko naspäť."

Bez námahy to nejde
Aj keď sa to nepočúva dobre, pravda je taká, že pre pekné telo treba niečo urobiť. Prestať sa vyhovárať, začať cvičiť a upraviť stravovacie návyky. Staré ale overené riešenie. A zdá sa, že naozaj jediné funkčné a bez negatívnych vedľajších účinkov (samozrejme, ak sa nedáte práve na držanie nejakej radikálnej diéty).