Bratislavská jeseň sa spája s kvalitným vínom, jedinečnou domácou gastronómiou a tradičnou kultúrou. Kratšie dni, keď vám pod nohami šuští lístie a vonku sa príjemne ochladí, patria v Bratislave medzi tie najkrajšie. A najlepšie si ich užijete práve počas 72 hodín.

1. Obdivujte umenie

Obdobie po letných prázdninách a dovolenkách prekvitá novými výstavami v mnohých múzeách a galériách, ktoré nájdete po celom meste. Ak máte radi moderné umenie, určite vás osloví Danubiana, Kunstahalle či galéria Nedbalka, tradícia vás počká v Galérii mesta Bratislavy.

Galéria Nedbalka
Galéria Nedbalka
Zdroj: Bratislava Tourist Board

2. Pite víno

Národný salón vín, poklad všetkých milovníkov vína, sa nachádza v historickej časti Apponnyiho paláca – v Múzeu vinohradníctva a vinárstva v Bratislave. Vyskúšajte workshopy a ochutnávky vín s profesionálnym someliérom doplnené o drobné delikatesy. Najobľúbenejší program je jednoznačne 72 vín za 100 minút – návštevníci ochutnávajú 72 vín, pričom ich jediným limitom je čas. Súčasťou je aj možnosť prehliadky Múzea vinohradníctva a vinárstva. Milovníci vína by sa mali určite zastaviť v mestskej časti Rača a ochutnať lokálne vína priamo vo viechach miestnych vinárov. Za zmienku stojí aj výborný Devínsky ríbezlák ktorý môžete ochutnať priamo v mestskej časti Devín.

Národný salón vín
Národný salón vín
Zdroj: Bratislava Tourist Board

Naplánujte si 3 jesenné dni v Bratislave na 72hodinovemesto.sk.

Ilustračné foto
Zdroj: Bratislava Tourist Board

3. Hodujte

K jeseni v bratislavskom regióne neodmysliteľne patrí večer strávený s priateľmi a rodinou na výdatných husacích hodoch v Slovenskom Grobe, ktorý je vzdialený len 30 minút z centra Bratislavy. Na výber máte mnohých husacinárov, ktorí sa svojmu remeslu venujú dlhé roky a dedí sa z pokolenia na pokolenie. Tradične podávané s lahodnou pečienkou a slávnymi grobskými lokšami znamená len jedno: na tento kulinársky zážitok len tak rýchlo nezabudnete.

Ilustračné foto
Zdroj: Bratislava Tourist Board

4. Choďte na prechádzku

Príjemné prostredie Malých Karpát, nachádzajúcich sa len 10 minút autom z centra, v kombinácii s jesenným počasím je ako stvorené na rôzne typy výletov. Či už sa rozhodnete vyjsť na Pajštún, prebicyklovať hrebeňom Malých Karpát až do Pezinka, alebo si užiť podvečer na Železnej studničke grilovaním, okolie Bratislavy vám zaručene ponúkne to pravé jesenné vyžitie v prírode.

Rybníky na Železnej studničke
Rybníky na Železnej studničke
Zdroj: Bratislava Tourist Board

5. Navštívte koncert alebo divadlo

Jeseň tradične prináša novú hudobnú a kultúrnu sezónu, ktorá znamená množstvo skvelých podujatí a príjemne strávených večerov. Slovenská filharmónia tento rok otvorí už svoju 71. koncertnú sezónu, počas ktorej prinesie koncerty od velikánov hudobného neba v podaní tých najtalentovanejších hudobníkov. Slovenské národné divadlo už tradične prinesie kvalitný zážitok a diela od popredných autorov, ktoré vám v činohre, balete a opere prinesú tí najlepší umelci zo Slovenska, ako aj z celého sveta.

Nová budova SND
Nová budova SND
Zdroj: Bratislava Tourist Board

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Ilustračné foto
Zdroj: Bratislava Tourist Board