Móda a krása Bojujete s motiváciou začať cvičiť? Máme zopár trikov

Ilustračné foto.
ZDROJ: 4F

Prešli mesiace od novoročných predsavzatí, ale vaša permanentka do fitka sa skrýva v peňaženke v poslednom priečinku? Nevadí. Ten správny čas na začatie so športom či fitness je predsa vždy. Ako teda nastaviť hlavu tak, aby sa cvičenie a tréningy stali súčasťou týždennej rutiny?

Náš mozog je nastavený dômyselne. Vyhýba sa nekomfortu a vyhľadáva pohodlie. Predstava postaviť sa z gauča a spotiť sa pri tréningu sa mu veľmi nepozdáva. Ako teda trochu prekabátiť našu myseľ, aby sa chvíľkové nepohodlie v podobe potu a námahy pretavilo do zdravšieho tela.

Pot menom endorfíny

Určite to poznáte. Tesne pred športom si nájdete aspoň 28 dôvodov, prečo by ste dnes mali fitko vynechať. Ale po docvičení sa dostaví úžasný pocit v podobe novej energie. Možno nie fyzickej, ale vaše telo dostalo čerstvú dávku endorfínov. Myslíte na to vždy, keď so sebou zvádzate argumentačné boje, či ísť cvičiť alebo radšej poumývať okná. A najmä ten pocit víťazstva samým nad sebou, že ste sa dnes prekonali.

Spravte záväzok

Práve ten nám pomáha udržať si cieľ. Pokojne vezmite papier a začnite písať „Ja XY, som sa rozhodla cvičiť...., pretože (chcem mať zdravé telo a lepšie sa cítiť – dopíšte, podľa uváženie, ale nech je to pozitívne prehlásenie)“. Napíšte dnešný dátum a podpíšte sa. K tomu pridajte aj zoznam, prečo sa vám oplatí snažiť. Váš cieľ vám musí byť jasný. Opatrne však, poznáme sa. Vieme byť na seba príliš tvrdé, chceme hneď výsledky a ideme do toho vo veľkom. Aj keď je vaša motivácia veľká, myslite na to, že vaše ciele majú byť odvážne, ale najmä reálne. Ak viete, že viac ako dva razy do týždňa nemáte čas na športovanie, nenapíšte si, že budete každý deň cvičiť.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: 4F

Lepšie to ide v s kamoškami

Zábava. Práve o tom má byť šport. Prečo z vašich tréningov potom neurobiť babskú jazdu? Určite to poznáte, vy aj vaše kamarátky ste také rozlietané, že časy, keď ste vysedávali na kávičkách vystriedali husto nasekané termíny v diároch. Zavolajte preto kamoškám, oslovte ich a začnite chodiť do fitka spolu. Nezabudnite však byť na seba trošku prísne a myslite na záväzok, aby ste mali na pamäti, že prioritou je cvičenie, až potom pikošky zo života. Ak sa tohto budete držať, zabijete dve muchy jednou ranou. Podpora medzi ženami a vzájomná motivácia vám budú veľkou oporou. Všetky predsa vieme, že baby držia spolu.

Vybavte sa kostýmami športovkýň

Existuje mnoho štúdií, kde sa výskumníci a výskumníčky zamerali na vplyv oblečenia pri cvičení. Už len to, že sa oblečiete do špeciálneho úboru, zvýši vašu chuť na cvičenie. Nájdite si preto so svojou partiou kamošiek oblečenie, ktoré sa vám páči a je v prvom rade funkčné. Je nielen vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý dýcha a odpudzuje pot od pokožky, ale svojím strihom aj prospieva vašej postave už počas tréningu. Keď si ho budete obliekať, predstavte si, že ste ako herec, ktorý sa práve stotožňuje so svojou rolou športovca či športovkyne. Váš mozog si oblečenie bude asociovať s tým, že ide cvičiť a prekonanie nepohodlia bude aspoň trochu jednoduchšie. Pozor však, investovali ste do svojho kostýmu, tak v ňom aj hrajte. Nie že vaša motivácia športovať skončí oblečením v útrobách šatníka.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: 4F

A keď sme už pri oblečení, je dobré si povedať aj niečo o trendoch. Práve ženské strihy, saténové elastické prvky, odtiene ružového zlata ale aj neónové farby dominujú tento rok vo funkčnej tréningovej móde. Ukazujú to modely z nových kolekcií pre tréning, ktoré predstavila na sezónu jar a leto 2020 športová značka 4F. Nové tréningové kolekcie prinášajú celé spektrum možností funkčného oblečenia a doplnkov. Boli vytvorené tak, aby spĺňali nároky všetkých. Nech sa nachádzate na svojej ceste napredovania kdekoľvek - od kardio tréningu po cross-fit, od fitness centra po open-air gym.

Preklikajte sa na stránke 4F ukážkami konkrétnych kúskov z novej línie E-motion Design s dominantou farbou ružového zlata, ktoré budú vašou trefou do čierneho, ak chcete pri tréningu zdôrazniť svoju ženskosť. Alebo sa vybavte už aj na leto oblečením z viac hravej kolekcie Color Pop. Tá zahŕňa vzdušné topy, športové podprsenky s vystuženou podporou aj veľký výber legín. Ich žiarivé farby v spojení s kvetinovou potlačou a lineárnymi vzormi vám dodajú nielen energiu ale budú aj opticky pekne tvarovať vašu postavu.

Oblečenie 4F si môžete prísť vyskúšať do predajní 4F v Auparku v Bratislave, Forum-e Poprad, Mirage v Žiline, Europe v Banskej Bystrici, Tulipe Martin, Centre Nitra a Atrium Optima v Košiciach. Športovú značku 4F môžete sledovať aj na Instagrame a Facebooku.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: 4F
#WANDASK