Móda a krása Hodinky ako módny doplnok

ZDROJ:

Hodinky, najmä tie náramkové, začali pomaly miznúť. Nahradili ich modernejšie prístroje, ako napríklad mobily. Veď načo nosiť hodinky, keď mi ten istý čas ukáže aj displej na telefóne? V poslednom období sa ale tieto malé (aj) ozdoby na ruku nenápadne vracajú. A vracajú sa predovšetkým ako módny doplnok!

Hodinky ako módny doplnok

Základný rozdiel v hodinkách je, či sú digitálne alebo ručičkové. V elegancii jednoznačne víťazia ručičkové, jednak preto, že sú štýlovejšie a jednak preto, že modely pre digitálne hodinky sa vyrábajú pre vekovú kategóriu „15 a dosť“. Takže ak máte akokoľvek kladný vzťah k technike, predsa len odporúčame vybrať si hodinky s ciferníkom.

Pre pokročilých
Hodinky sa dajú využiť na rôzne príležitosti. Môžu zvýrazniť vašu osobnosť, zdôrazniť spoločenské postavenie, ale aj štýlovo doplniť váš celkový vzhľad. Pri ich kúpe dbajte na citlivý výber s ohľadom na to, kam ich chcete nosiť.

Hodinky na bežné nosenie
Voľte jednoduché tvary. Ak nechcete pútať pozornosť, vyhnite sa extravagantným a atypickým tvarom. Najlepšie sú v neutrálnych farbách – čiernej, hnedej, prípadne béžovej, s koženým remienkom. Nezabudnite si všimnúť ciferník – či sa na ňom viete orientovať, či si nemýlite malú a veľkú ručičku, či správne rozoznávate, ktorú hodinu práve ukazuje. Na bežné nosenie potrebujete hodinky skôr praktické, to pri ich výbere majte na pamäti.

Hodinky do práce
Ak nie ste vo vedúcej alebo reprezentatívnej funkcii, pokojne vám vystačia obyčajné hodinky. Pre dámy na vyšších pozíciách je vhodné sa poohliadnuť po hodinkách s oceľovým náramkom, ktoré nie sú ani príliš malé, aby nehovorili, čo je známkou zakríknutosti, ani priveľké, aby nepútali priveľmi pozornosť. Uprednostnite predsa len ručičkové hodinky, aby ste raz nezačuli vtip: „Koľko je hodín? –Desať delené dvadsať“.

Spoločenské hodinky
Tu je už výber ťažší. Totiž, dáma, ktorá chce na večierku alebo pri inej spoločenskej udalosti vyniknúť, by nemala zabudnúť, že hodinky by jej mali ladiť s náušnicami a náhrdelníkom, prípadne efektne dopĺňať šaty. Preto ak neplánujete vraziť do hodiniek tisíce, skúste si nájsť model, ktorý je neutrálny a elegantný zároveň. Alebo si ich zlaďte so šperkmi, ktoré najčastejšie nosievate. Potom vás to nevyjde až tak draho.

Športové typy
Tento typ hodiniek by mal byť predovšetkým praktický, vodotesný, odolný voči otrasom a nie priveľmi ťažký. Niektoré modely vám dokonca zmerajú tlak alebo tep, majú tiež zabudovaný barometer, výškomer, teplomer, stopky, budík, podsvietený displej. Športové hodinky sú na rozdiel od ostatných typov, najlepšie v digitálnej forme.

Luxusné pútače pozornosti
Pri tomto type hodiniek sa dá povedať len jediné - peniaze. Budú vás totiž stáť najviac zo všetkých modelov. Sú reprezentatívne a priamo kričia aké je vaše postavenie a spoločenský status. Takéto extravagantné hodinky nie sú vhodné na každý deň.

#WANDASK