Možno aj vy patríte k ženám, ktoré proti nedokonalostiam pleti bojujú výhradne mejkapom. Síce je jeho schopnosť aj krycia, predsa len má v kozmetickom svete svojho premožiteľa. Je ním korektor, ktorý kryje priam dokonalo a ak ste jeho výhody ešte neskúsili, vymenujeme vám ich pekne po poriadku.

Korektor: Prvá pomoc pre nedokonalú pleť

Sila korektoru
Bežné ženy často korektor pri líčení vynechávajú. Predsa len ide o ďalšiu vec v kozmetickej taštičke navyše a možno aj vy zastávate názor, že vrstva mejkapu musí proti nedokonalostiam pleti stačiť. Lenže stačí výraznejšia vyrážka, prasknutá žilka či jedna prebdená noc a nedostatky, ktoré by ste radi zakryli, sú vidieť aj pod mejkapom. Čo teda s tým? Odpoveď je jednoduchá - ešte pred mejkapom zoberte do ruky korektor, ktorý je určený výhradne na vymazávanie chybičiek z tváre. Teda aspoň na oko.

Woman applying concealer
Woman applying concealer
Zdroj: Jupiterimages
Lepšie krytie
Korektor nie je určený na celú tvár a nanášať by ste ho mali len na nedostatky, to znamená na žilky, jazvičky, vyrážky alebo kruhy pod očami. Svojou hutnejšou konzistenciou je určený len na bodové krytie, a preto aj lepšie maskuje farebné rozdiely. Je vhodné nanášať ho prstom a vklepávať do pokožky, čo zaistí prirodzenejší vzhľad na vašej tvári. Ak totiž nie ste fanúšička mejkapu, vôbec ho na korektor nanášať nemusíte. Spolu ide síce o dokonalú kozmetickú dvojku, no aj samotným korektorom vo vhodnej farbe zakryjete, čo má zostať ukryté a môžete vyraziť do spoločnosti.

Korektorové formy
Korektor môžete zohnať vo viacerých podobách - tekutej, tuhej i sypkej. Základné rozdiely sú v krytí a najlepšie v ňom boduje tuhý korektor. Väčšinou ho zoženiete v podobe tyčinky, tekutý zase s malým štetčekom, aký používame aj pri aplikovaní leskov na pery. Tekutý korektor kryje stredne a odporúča sa používať hlavne na vyrovnávanie farebných rozdielov pleti. Sypký korektor sa nanáša štetcom a na jeho krycie schopnosti by ste sa veľmi spoliehať nemali. Je určený len ako krycí poprašok a najčastejšie sa používa na okolie očí.

Krycie farby
Tak ako mejkap, aj korektor by mal čo najviac zodpovedať tónu vašej pleti. Ak naň budete aplikovať mejkap, môže byť pokojne aj bledší, no ak by ste ho chceli na tvári nosiť samostatne, príliš bledá farba by iba upozorňovala na miesta vašich nedostatkov.

Korektor: Prvá pomoc pre nedokonalú pleť
Šikovnou voľbou, ako sa prepracovať k najvýhodnejšej farbe, je miešanie. Existujú paletky, ktoré obsahujú viacero korektorov v rôznej farbe a vy si tak môžete namixovať svoj odtieň. V paletkách (ale aj ako samostatný produkt) objavíte aj korektor zelenej farby, ktorý je určený na minimalizovanie veľkých farebných nezrovnalostí. Nanesiete ho napríklad na červenú zapálenú vyrážku, farba sa celkom minimalizuje a ďalšia vrstva béžového korektoru úplne prekryje predtým jasne viditeľný problém.

Triky s korektorom
Okrem krytia sa korektor používa aj ako šikovný pomocník pod očné tiene alebo pod rúž. Obe líčidlá vám potom vydržia dlhšie a celkom na to stačí korektorový podklad. Alebo by sme mali povedať korektorový poklad? :)

Auto: Agi