Móda a krása Zinok v zimnom období

Ilustračné foto.
ZDROJ: Zinkorot

Zinok patrí medzi esenciálne stopové prvky a v našom organizme sa podieľa na podpore aktivity mnohých enzýmov.

Nachádza sa predovšetkým v pokožke, kostiach, svaloch alebo očiach. Význam zinku bol síce objavený pomerne nedávno, no pre svoju užitočnosť je v dnešnej medicíne vysoko cenený. Nedostatok zinku nám v zimnom období môže spôsobiť nepríjemné problémy. Poznáte ich?

Imunita a časté „zimné ochorenia“

Zinok sa často spája predovšetkým s dermatologickými problémami. No tento prvok je veľmi užitočný aj v boji s prechladnutím. Ako? Najprv sa snaží nevpustiť vírusy do nášho tela a keď predsa ochorieme, spolu s imunitným systémom - našou vnútornou ochranou ich rýchlo vyháňa von. Dopĺňanie zinku v našom tele počas prechladnutia má teda veľmi užitočný efekt: podporuje imunitný systém a tým pomáha zmierňovať symptómy takzvaných „zimných ochorení“. Tie sa často prejavujú ako nádcha, škrabanie v krku až bolesť hrdla a mierna teplota s únavou.

Vypadávanie vlasov a problémová pokožka

Mínusové teploty dávajú poriadne zabrať celému nášmu organizmu. Výnimkou nie sú ani vlasy a pokožka. Vlasy sú symbolom nielen ženskej krásy. A zinok je jedným z prvkov, ktoré sú zodpovedné za ich silu a krásu. Má významný vplyv na ich zdravie a kondíciu. Práve nedostatok zinku sa považuje za jeden z dôvodov vypadávania vlasov. V zime si väčšiu pozornosť zaslúži aj naša pokožka. Asi 6% zinku uloženého v našom tele sa nachádza práve v koži. Zinok má teda naozaj vplyv na to, aby bola naša pokožka zdravá a vyzerala dobre. jeho nedostatok sa potom môže prejaviť rôznymi klinickými formami postihnutia kože, ktoré možno zvrátiť jeho dopĺňaním.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Zinkorot

Kde môžeme nájsť zinok a ako ho dopĺňať

Kde môžeme nájsť zinok? V najväčšom množstve môžeme zinok nájsť v morských plodoch - ustriciach, homároch a kraboch. Obsahuje ho však aj hovädzie a v menšom množstve bravčové a kuracie mäso, ďalej vaječné žĺtka, otruby alebo tekvicové semienka. Jednou z možností doplnkového prijímania zinku je aj Zinkorot® – voľnopredajný liek s obsahom zinku od nemeckej spoločnosti Worwag pharma. Jeho nespornou výhodou je, že obsahuje aj kyselinu orotovú. Kyselina orotová je nosič biologického pôvodu, ktorý sa nachádza v zelenine, alebo aj v kolostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Potrebný zinok tak môžeme efektívne dopĺňať pri akomkoľvek štýle stravovania.

Zinkorot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu zinkumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

#WANDASK