Spojenie úst, jazyka a pohlavného orgánu možno pre niekoho neznie najlákavejšie, ale väčšina ľudí ho považuje za formu absolútneho vzrušenia a potešenia. Kým niektorým tento typ radovánok pripadá ako nehygienický a nečistý, iná skupina ho dokonca uprednostňuje pred samotným sexom. Aké výhody a benefity, okrem samotného sexuálneho uspokojenia, teda orálny sex prináša?

Sex,Concept,,Red,Lace,Panties,,Bra,,Condom,And,Shoes,On
Zdroj: Shutterstock

Vyššia pravdepodobnosť orgazmu

Znie to neuveriteľne, ale mnohé výskumy potvrdili, že ženy, ktoré ťažko (ak vôbec) dosahujú vaginálny orgazmus počas súlože, môžu vrchol zažiť práve vďaka orálnemu sexu. Je to preto, že orálny sex sa sústreďuje najmä na oblasť klitorisu a zážitok klitoriálneho orgazmu je pravdepodobnejší ako vaginálneho. S ľahším dosiahnutím orgazmu pri orálnom sexe to platí aj u mužov, ktorí majú problém s potenciou. Práve orálny sex je jedným z efektívnych prostriedkov, vďaka ktorému nevyvrcholia skôr, ako by chceli.

Nechcete otehotnieť? Venujte sa orálnemu sexu

Veľké množstvo neplánovaných tehotenstiev vznikne práve nechráneným stykom. Orálny sex je bezpečnejšia forma sexu, keďže semeno sa nedostane do genitálií. Orálny sex zabraňuje neželanému tehotenstvu.