Celebrity

5 varovných signálov, že tento chlap nie je ten pravý

Handsome,Man,Hugging,His,Woman,On,A,Beach ZDROJ: Shutterstock

Keď stretnete nového partnera, povestné „ružové okuliare“ a zaľúbenie vám bránia nájsť na ňom aj najmenšiu chybičku. Je však niekoľko varovných signálov, ktoré by ste rozhodne nemali prehliadať, inak sa vaše rozprávkové zaľúbenie zmení na pohromu.

1. Nadáva na svoje bývalé partnerky

Zbystrite svoju pozornosť pri chlapovi, ktorý z krachu svojich vzťahov obviňuje svoje bývalé partnerky. Vo vzťahu sú vždy dvaja a každý nesie svoj podiel viny. Pokiaľ váš nápadník svoje bývalé partnerky ohovára a nebodaj sa o nich vyjadruje vulgárne, počítajte s tým, že pokiaľ váš vzťah stroskotá, rovnako sa bude vyjadrovať aj o vás.

2. Nevie narábať s peniazmi

Dlhy, pôžičky, leasing, exekúcia... Dajte si pozor na chlapa, ktorý si so sebou do vzťahu prinesie finančné problémy. Ani sa nenazdáte a s úmyslom pomôcť sa na splácaní jeho dlhov budete podieľať aj vy. S mužom, ktorý nevie hospodáriť, nechcete zdieľať rodinný rozpočet.

Man,Holding,Money,In,Hand,At,Black,Background,,Man,Receive
Man,Holding,Money,In,Hand,At,Black,Background,,Man,Receive
Zdroj: Shutterstock

3. Prehnane vás kritizuje

Na začiatku si drobné poznámky o vašom výzore alebo správaní ani nemusíte všímať. Časom sa však kritika vystupňuje a začnete spochybňovať samú seba. Pravidelne narážky na to, čo máte na sebe oblečené, ako ste namaľovaná alebo ako ste sa správali v spoločnosti, znižujú vaše sebavedomie. Muži, ktorí vás kritizujú, vedia, že vám ubližujú a týmto spôsobom sa snažia získať nad vami kontrolu.

4. Neustále vás kontroluje

Kritizovanie je v toxických vzťahoch častokrát spojené aj s prehnanou kontrolou. Títo muži radi tvrdia, že sa o vás iba zaujímajú, avšak kontrolovanie telefónu a neustále vypočúvanie, s kým ste sa stretli, nemajú so zdravým záujmom nič spoločné. Pozor na príliš žiarlivých chlapov. Tí budú šťastní iba vtedy, pokiaľ budete sedieť doma a prestanete sa stretávať so svojimi známymi.

5. Nevie riešiť konflikty

Na začiatku vzťahu ste zaľúbená až po uši a všetko vyzerá dokonale. Studená sprcha nastane počas prvého konfliktu, keď sa váš partner vyhýba konverzácií, odchádza z miestnosti, búcha dverami a uráža sa. Muž vášho života sa zrazu zmení na nevychovaného pubertiaka. Život s partnerom, ktorý nevie riešiť problémy, bude veľmi náročný. Dvakrát si rozmyslite, či chcete vstúpiť do vzťahu s nevyzretým partnerom.