Už od februára sa finalistky súťaže pripravujú na svoje veľké finále, kedy sa jedna z nich stane novou Miss Slovensko 2023.

Na treťom, marcovom sústredení absolvovali aj špeciálny „francúzsky deň“. Doslova si užili francúzsku eleganciu a to prostredníctvom prémiových áut DS Automobiles,  aj v podaní odborníka na etiketu z Chez Balzac Ľubomíra Jančoka píše magazín EVA.

Bola to naozaj pravá francúzska „elegantná jazda“, prémiové autá DS Automobiles v spojení s prirodzenou krásou aj eleganciou 12-tich finalistiek Miss Slovensko 2023. Túto symbiózu zvečnil fotograf Lukáš Kimlička v sérii imidžových foto. Už onedlho ich budú môcť čitatelia vidieť v magazíne EVA a tiež aj na sociálnych sieťach Miss Slovensko  a DS Automobiles.

Miss Slovensko
Miss Slovensko
Zdroj: Peter Stas

Na návšteve v showroome DS Automobiles  sa dievčatá zoznámili s celou kolekciou modelov. Jedna z nich, víťazka sa už onedlho bude voziť v modeli DS 4.  Získa na celý 1 rok automobil DS 4 v nadštandardnej výbave s označením RIVOLI,  nazvanej podľa najznámejšej ulice Paríža s butikmi s luxusným tovarom. Vozidlo s výkonom 180 koní s 8-stupňovou automatickou prevodovkou je vyjadrením najpokročilejších technológií pre bezpečnú, komfortnú aj zážitkovú jazdu. Hneď od uvedenia na Slovensku v roku 2022 sa model DS 4 stal najpredávanejším modelom tejto značky. Ako uviedla Marína Solovičová, marketingová manažérka DS Automobiles: „Máme radosť z tejto spolupráce a tešíme sa na toto prirodzené spojenie ženskej osobnosti a krásy s rafinovanými technológiami.“ 

Miss Slovensko
Miss Slovensko
Zdroj: Peter Stas

A francúzska nálada, šarm a pravá francúzska etiketa sa na sústredení s dievčatami niesla aj v Chez Balzac, v podaní PhDr. Ľubomíra Jančoka, PhD. absolventa doktorátu na univerzite Paris-Sorbonne a autora niekoľkých kníh o francúzskej kultúre. Každá dáma by samozrejme mala prirodzene ovládať základné pravidlá slušného správania a etikety v spoločnosti. Je dôležité vedieť sa vhodne správať aj na spoločenských akciách, pri stolovaní, v prítomnosti dôležitých oficiálnych predstaviteľov. A súčasťou je aj etiketa stolovania na významných spoločenských akciách. Skúsený odborník so svojim francúzskym šarmom previedol dievčatá celou škálou takýchto situácií.

Miss Slovensko
Miss Slovensko
Zdroj: Peter Stas

Absolvovanie večere na najvyššej úrovni spoločenskej etikety si dievčatá užili so šarmom a eleganciou. Chez Balzac je jedinečná kulinársko-vzdelávacia inštitúcia s nádychom Francúzska. Jej zakladateľ  spomenul: „Dnes je ťažká doba, ľudia „zhrubli“ a pomaly sa prestávajú dodržiavať aj základné pravidlá spoločenskej slušnosti a etikety. Preto sme radi, že môžeme takýmto spôsobom prispieť k osvete a vzdelávaniu mladých krásnych osobností, akými finalistky súťaže Miss Slovensko 2023 nepochybne sú. Aj ich prostredníctvom chceme  upozorniť na to, že elegancia, slušnosť, pekné spôsoby sú stále dôležité a môžu nášmu životu a spoločnosti dodať krásno.“