Herec Jozef Vajda žije s manželkou Júliou v Bratislave, ale už dávnejšie priznal, že prírodné prostredie je pre neho veľmi dôležité, píše pluska.sk.

Smerujeme z centra Banskej Štiavnice smerom do časti s názvom Horná Resla, kde na samom vrchu stojí táto nehnuteľnosť. Prechádzame autom až hore strmými uličkami okolo rôznorodých baníckych domčekov. Niektoré časti cesty sú úzke a v dezolátnom stave, a keďže je v zimnom období táto časť často neudržiavaná, prejsť nimi je niekedy doslova zázrak.

Jozef Vajda navštevuje so svojou rodinou tento dom v Banskej Štiavnici.
Jozef Vajda navštevuje so svojou rodinou tento dom v Banskej Štiavnici.
Zdroj: Peter Ivaška

Pomaly sa dostávame k domu, ktorý si dal majiteľ, nevlastný syn Jozefa Vajdu, postaviť ešte v roku 2013 s tým, že štýlovo zachoval všetky pôvodné prvky. Záhrada ponúka doslova rozprávkové výhľady na celé mesto a hneď oproti stojí vysvietená banskoštiavnická Kalvária. Presne tu rád trávi voľné chvíle Jozef Vajda so svojou rodinou a rovnako tomu bude aj tento rok. "Chystáme sa sem s manželkou Júliou aj počas tohtoročných sviatkov," potvrdil obľúbený herec. Tak čo, ako sa vám páči? Fotografie domu si môžete pozrieť v galérii TU