Britská kráľovná Alžbeta II. je v týchto dňoch poriadne zaneprázdnená! Napriek vysokému veku je neustále aktívna a zaujíma sa o všetko, čo sa okolo nej deje. Dokonca sa zapája do aktivít, ktoré by si už v tomto veku mohla aj odpustiť. Teraz ju však čaká niečo, čo nemôže len tak ignorovať…

Následky pandémie pocíti v peňaženke aj Alžbeta II.
Zdroj: Internet

Ide totiž o odovzdanie kráľovského trónu! Kráľovná Alžbeta II. vládla dlhšie ako ktorýkoľvek iný panovník v britskej histórii a stala sa veľmi milovanou a rešpektovanou osobnosťou naprieč celým svetom. Dokonca vďaka svojmu dlhému vládnutiu cestovala častejšie, ako ktorýkoľvek panovník pred ňou a podnikla aj mnoho historických zámorských návštev.

Je známa pre svoj zmysel pre povinnosť a oddanosť životu v službách kráľovstva a svojej krajiny a je preto dôležitou osobnosťou Spojeného kráľovstva a Britského spoločenstva národov v časoch, keď sa diali v spoločnosti výrazné a obrovské zmeny.

Napriek svojmu skutočne vysokému veku – 94 rokov – má však ešte stále veľa energie, čo dokazujú aj jej aktivity počas týchto mesiacov, keď doslova po celom svete vyčíňa koronavírusová pandémia. Je úžasné vidieť, že ju zdravie neopúšťa, avšak aj ona už rozhodne potrebuje oddych a určite sa tak trochu nevie dočkať toho, kedy svoj trón prenechá svojmu nástupcovi.

Jej rozhodnutie urobiť tak v týchto časoch, tak zasahuje celú britskú monarchiu. A my veríme, že si vyberie správne a svoj trón prenechá mužovi, ktorý toho bude najviac hoden. Čo myslíte? Zahlasujte v našej ankete!

Anketa
Kto podľa vás prevezme trón po Kráľovnej Alžbete II.?
  • 81%
  • 19%
Otvorte si našu galériu, kde nájdete ich spoločné fotografie…