Celebrity TOTO sú jej najsmutnejšie narodeniny: Kráľovná Alžbeta II. má 94 rokov, no oslavovať nebude

Kráľovná Alžbeta II.
ZDROJ: Twitter

Kráľovná Alžbeta dnes oslavuje svoje 94. narodeniny! Povedali by ste to o nej? Keď vidíme, koľkou životnou energiou oplýva, vôbec by sme jej tento vek netipovali, a ani to, že už o pár rokov možno budeme oslavovať jej storočnicu… Fíha!

WA 52 Windsor - Britská kráľovná Alžbeta II. počas mimoriadneho televízneho prejavu k občanom Veľkej Británie a Spoločenstva národov            (Commonwealth), v ktorom sa venovala pandémii nového koronavírusu vo Windsore v nedeľu 5. apríla 2020. Kráľovná Alžbeta II vyzvala Britov, aby sa postavili k výzve pandémie koronavírusa a boli disciplinovaní v týchto čoraz náročnejších časoch. FOTO TASR/AP 

In this image taken from video and made available by Buckingham Palace, Britain's Queen Elizabeth
Zdroj: TASR

Dnes je skutočný dôvod na oslavu, aj keď žiadna nebude. Kráľovnú Alžbetu II. totiž nemiluje len Británia, ale aj celý svet. Je pod neustálym drobnohľadom nielen u médií, ale najmä u jej vlastných fanúšikov, ktorí jej dnes vo veľkom gratulujú k narodeninám a pomyselne oslavujú spolu s ňou.

Jej narodeniny minulý rok pripadli na Veľkonočnú nedeľu. Sviatky teda strávila veľkolepo, a to na omši v Kaplnke svätého Juraja na anglickom hrade Windsor v grófstve Berkshire. Vtedy ju sprevádzala aj rodina – princ William, princ Harry a Kate Middleton. Meghan Markle s nimi vtedy nebola kvôli tehotenstvu. 

Tento rok je však iný práve kvôli pandémii a karanténe, ktorú musí kráľovná dodržiavať hlavne s ohľadom na svoj vek. Najstaršia, a zároveň najdlhšie vládnuca kráľovná na svete, tak strávi svoje narodeniny súkromne a bez veľkých a bujarých osláv.

Kráľovské narodeniny a výročia sa inak tradične vyznačujú slávnostnou streľbou z pištolí, z ktorých sa strieľa slepými nábojmi na rôznych (samozrejme bezpečných) miestach Londýna. Kráľovná sa však tento rok rozhodla, že túto tradíciu nepovolí a za daných okolností by ani nebolo vhodné pokračovať v tejto činnosti.

Kráľovná Alžbeta, princ Harry, Meghan Markle
Zdroj: Profimedia.sk

Posledné oficiálne čísla totiž ukazujú, že v nemocnici zomrelo kvôli koronavírusu približne 16 000 Britov, čo je piate najvyššie číslo na svete. Jej národ je preto už mesiac v prísnej karanténe, väčšina podnikov je tam zavretá a obyvatelia majú "prikázané" zostať doma.

Kráľovná Alžbeta II. tak strávi svoje narodeniny na zámku Windsor, ako aj minulý rok, no tentokrát osamote. Otvorte si aj našu galériu, kde nájdete jej aktuálne fotografie...

#WANDASK