Fúha, tak toto by sme od neho zrejme ani nečakali. Alebo áno? Slovenský moderátor Viktor Vincze je známy tým, že sa živo zaujíma o ekológiu a chráni našu planétu. Neplytvá jedlom a vodou, cestuje v mestskej hromadnej doprave a najnovšie prešiel k ďalšiemu krásnemu činu…

Adela a Viktor dovolenkujú na Slovensku.
Zdroj: instagram/Viktor Vincze

Už nejaký ten čas žije spolu s manželkou, známou moderátorkou Adelou Vinczeovou, veľmi ekologicky. Osvetu robí aj na sociálnych sieťach, kde pravidelne zverejňuje svoje aktivity spojené napríklad so separovaním či cestovaním tak, aby sme po sebe zanechali čo najmenšiu uhlíkovú stopu.

„Zem sa vždy zohrievala, človek s tým nič nemá,” prečítal som si včera vo facebookovej diskusii môjho známeho počas toho, ako mi na krk pieklo 40 stupňové Slnko. Je to snáď ten najklasickejší mýtus, vyvrátený vedou už hádam desiatky rokov. Ale rozumiem, že pripustiť opak by znamenalo nastaviť zrkadlo aj svojmu správaniu. A to nemusí byť jednoduché. Jednoduché ale je preklikať svižnú sériu storiek, ktorú som práve zverejnil, na tému top 5 mýtov o klimatickej zmene. Lebo ak si niekto myslí, že climate change znamená batáty a olivy v každej slovenskej záhradke, tak mu to možno na pozemok prídu o pár rokov vysvetliť ľudia bijúci sa o pitnú vodu,“ napísal pod jeden zo svojich príspevkov na Instagrame.

Navyše cestovanie v mestskej hromadnej doprave je v týchto časoch čoraz viac populárne, a to nielen preto, že je to lacnejšia forma dopravy, ale aj preto, že má človek viac-menej viac času sám na seba a na krátky oddych. Nemusí sa stresovať za volantom, riešiť nekonečne dlhé kolóny.

Toto je však len časť ekologickej schémy, ktorú Vinczeovci začali využívať. Najnovšie totiž Viktor Vincze prišiel s novinkou, ktorú by od neho zrejme niektorí ani nečakali. Navyše nás opäť presvedčil o tom, že robiť osvetu o ekológii je skutočne veľmi prospešné a mali by sme si od neho vziať príklad.

Otvorte si našu galériu, kde nájdete odpoveď na to, čo Viktor vymyslel tentokrát! Poriadne tým prekvapil!