Rakovina už pár desaťročí predstavuje strašiaka, ktorý zásadne ovplyvňuje naše životy. Niektorí si vstupujú do svedomia a snažia sa žiť zdravo, iní sa domnievajú, že im sa to stať nemôže. Tak alebo onak, existujú potraviny, ktoré aj pri dodržiavaní zásad zdravej výživy, rakovinu môžu spôsobiť.

Losos
Zdroj: shutterstock

Jedlo z plechovky

Problém je v tomto prípade nie v konkrétnom jedle, ale v plechovke. Materiál obsahuje látku bisphenol-A alebo BPA, ktorá ma škodlivý vplyv na gény v mozgu. Ak radi jete z plechovky, ste ohrození.

Malinovky

Presne povedané rôzne soft drinky plné cukru. Sú jedným z najväčších zlozvykov ľudstva a príčinou vzniku obezity, zápalov, cukrovky, ako i gastroenterologických ochorení. Z dlhodobého hľadiska toto všetko môže viesť i k diagnóze rakovina.

Farmárske lososy

Je všeobecne známe, že aj keď je lososie mäso zdravé a výživné, nájsť v dnešnej dobe skutočného lososa bez ťažkých kovov a iných škodlivín, sa rovná umeniu. Lososy chované na farme sú kŕmené neprirodzenou stravou a je preto veľmi pravdepodobné, že sú kontaminované chemikáliami, antibiotikami, pesticídmi a podobnými karcinogénmi.