Už ubehlo pár týždňov od okamihu, čo ste na svet priviedli to najkrajšie a najbáječnejšie stvorenie, ktoré nadovšetko milujete, napriek tomu vám stále zostalo bruško a okolie sa pýta, či náhodou znova nie ste v očakávaní. Pekne vás to otravuje a premýšľate, ako sa ho konečne zbaviť. Ide to vôbec? No jasne!

Tehotenstvo ako hormonálna búrka

Tehotenstvo je pre telo veľkou zmenou, ďalšie prekoná hneď potom, čo sa bábätko narodí. Hormóny sa búria, a to má vplyv nielen na náladu, ale vôbec celkovo na váš organizmus. Bábätko ste pod srdcom nosila 9 mesiacov, rovnakú dobu ste naberali kilá. Aj keď vám možno všetci sľubovali, že časť kíl necháte v pôrodnici a zvyšok pôjde dole ako nič, opak často býva pravdou.

Síce vás to asi veľmi neupokojí, ale nie ste v tom sama. Podobný problém trápi nejednu novopečenú mamičku. Je len pár výnimiek, ktoré to majú inak. Všetky sa s chudnutím brucha musíme pobiť. No ale ako?

Chudnúť len bruško nejde

Bruško je taká začarovaná partia. Stačí niečo nevhodné zjesť, hneď vykukne. Trápi mužov aj ženy, chudnúť len v oblasti bruška nejde. Kto sa chce zbaviť tukových vankúšikov uložených na brušku, musí chudnúť komplexne. Aj keď totiž bruško naposilňujete, rovnako pod tukovými vankúšikmi tie svaly nebudú vidieť.

Základom je správny jedálniček

To, čo jete, je pri chudnutí bruška úplne zásadné. Zlý jedálniček a nadmerný príjem energie je totiž väčšinou príčinou tých tukových vankúšikov. Overeným spôsobom, ako sa ich zbaviť, je obmedziť príjem sacharidov v strave. Do toho sa ale pustite až vo chvíli, keď bábätko nedojčíte.

Že neviete, ako na to a vlastne ani nemáte čas si strážiť, koľko tých sacharidov prijímate? Skúste ketónovú diétu, vďaka ktorej sacharidy obmedzíte, telo sa dostane do stavu tzv. ketózy a bude hľadať zdroj energie inde ako v sacharidoch. Nájde ho v tukoch, vy sa vďaka tomu začnete zbavovať tých tukových vankúšikov.

Staviť môžete na vopred pripravené jedlá, časom si ich potom môžete pripravovať aj sami. Odoprieť si budete musieť sladené malinovky a nápoje, alkohol, prílohy, pečivo a sladkosti. Naopak dopriať si môžete chudé mäso, ryby, morské plody, orechy, semienka, zdravé tuky, bielu a zelenú zeleninu.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: ketomix.sk

Nezabúdajte ani na pohyb

Áno, my vieme, že beháte okolo dieťatka a je to náročné. Keď idete von s kočíkom, nasaďte svižnejšie tempo. Doma si nájdite chvíľku na pretiahnutie tela, pokojne zase s potomkom. Uvidíte, že to aj pre neho bude zábava. Alebo ho na chvíľu dajte oteckovi alebo inému človeku, ktorému dôverujete, a choďte si zaplávať alebo sa prejsť na bicykli. Naštartujete metabolizmus a kalórie začnete páliť rýchlejšie.

Náš tip: Ako desiatu si so sebou vezmite proteínovú tyčinku.

Dodržujte pitný režim

Stará a otrepaná fráza. Vari to ide vypiť za deň 2 alebo 3 litre tekutín? Navyše čistej vody alebo nesladeného čaju? Keď sa budete strážiť a pravidelne piť po celý deň, zvládnete to. Podporíte fungovanie metabolizmu, telo bude lepšie spaľovať kalórie a vy budete chudnúť. Navyše aj ten pohárik vody vás dokáže zasýtiť a vy toho potom menej zjete.