Cviky na spevnenie svalstva nemusia byť iba čistou drinou, niektoré môžu byť dokonca i zábavou. Pri praktizovaní parašutistu sa síce poriadne zapotíte, zároveň sa však aj zahráte na to, ako svoje telo nastaviť pri zoskoku padákom.

Táto poloha dokáže uvoľniť chrbát a uľaviť od bolesti.
Zdroj: shutterstock

Kolíska naopak

Cvik je vcelku jednoduchý z hľadiska polohy tela, nedá sa však považovať za úplne nenáročný. Výhodou je, že si môžete regulovať rozsah pohybu a teda aj zapojenia svalstva zadnej strany tela. A práve o tú tu ide.

„Cvik nazývaný parašutista veľmi účinne zapája svaly celej plochy chrbta, zadné partie nôh, vrátane sedacieho svalstva, ako i zadnú stranu ramien. Nevyžaduje žiadnu extra záťaž v podobe fitnes pomôcok, takže si jeho náročnosť môžete určiť sami,“ objasňuje Monika Pálová, inštruktorka CORE a Body Forming lekcií. Predstavte si skutočného parašutistu, ktorý práve vyskočil z lietadla a letí voľným pádom bez rozprestretia padáku.

Predná strana jeho tela zažíva obrovským odporom vzduchu veľkú mieru roztvorenia, zatiaľ čo zadná strana tela sa aktivuje. Parašutista tento pohyb veľmi nedokáže ovplyvniť, vy ho ale budete robiť cielene a vedome.