Boj s akné, alebo prvými vráskami môžu mnohých z nás priviesť k šialenému googlovaniu a hľadaniu spôsobov, ako tieto kožné problémy rýchlo "vyliečiť". Od potravín, ktoré údajne zhoršujú akné, až po kolagénové doplnky, môže byť ťažké rozoznať, ktoré informácie sú skutočne platné. Čo teda funguje?

Vedecky potvrdenou informáciou je, že skutočne existuje súvislosť medzi tým, čo jeme, a stavom našej pleti. Treba si však dať pozor na to, akým informáciám sa rozhodneme veriť, pretože stravou vieme našej pleti aj ublížiť.

Akné si zvyčajne spájame s dospievaním, ale často sa s ním stretávame aj v dospelosti a často súvisí s hormonálnymi zmenami. Je celkom bežné, že ním trpia ženy vo veku od dvadsiatich rokov, ale aj tridsiatničky, štyridsiatničky, dokonca aj  ženy prechádzajúce menopauzou. Bez ohľadu na vek môžu ľudia, ktorí majú problémy s vyrážkami, často utrpieť nižším sebavedomím, ale nevedia, ako problém s pleťou vyriešiť.

Mnohí ľudia sa v snahe zbaviť vyrážok pustia do eliminačnej diéty po tom, čo si niekde prečítali, že určité potraviny môžu spôsobiť akné. Takéto riešenie problému môže byť veľmi nebezpečné,  keďže u niektorých ľudí sa na základe takejto „diéty“ vyvinie porucha stravovania.