Mať chvíľu uvoľnený režim, fungovať na home office a prepracovať celý deň v pyžame môže byť určitý čas celkom fajn. Neunúvate sa s mejkapom, nie ste nastrojené v kostýme, nenerváčite v premávke. Keď to však už trvá dlhšie, môže vám to prerásť cez hlavu a vy sa premeníte na lemru s kilami navyše, ktorá upadá do každodenných depresií. Vyhnite sa tomu!

karanténa
Zdroj: Pexels

Ustálený režim

Už ste si všimli, že v časoch, keď ste mali viac povinností ste toho aj viac zvládali? A zrazu ste vybehli zo zabehnutých koľají, máte toho podstatne menej a aj tak nič nestíhate. Áno, presne to sa stane, keď človek vybočí zo zabehnutého režimu. Spomalíte tempo a veci, ktoré nehoria ignorujete. Z najvyššej zaradenej rýchlosti sa zrazu ocitáte na jednotke. Pomôže, ak si urýchlene zavediete režim v nových podmienkach.

Aj keď nemusíte, vstávajte vždy v rovnaký čas. Určite si časové rozpätie na raňajky a rannú hygienu a nezabudnite sa prezliecť z pyžama. Nemusíte sa nahodiť ako do práce, ale určite sa prezlečte do denného oblečenia. Stanovte si časový priestor na prácu, jedlo, domáce práce, seba, pohyb a rodinu. A dodržiavajte ich!