Fotostory

Chcete raz a navždy SCHUDNÚŤ? Vyvarujte sa týmto ZLOZVYKOM!

×

Snažíte sa pravidelne cvičiť, zdravo jesť, dokonca si odopierate milovanú čokoládu a kilá stále nie a nie zliezť? Možno vám v ceste za vysnívanou postavou bráni niečo iné... Uistite sa, že nerobíte týchto 5 zlozvykov!

Ako píše Plus JEDEN DEŇ, chudnutie nie je len o diéte a nekonečnom kardiu. Často je pes zakopaný úplne niekde inde. Môže to byť práve vaša ranná rutina, ktorá vám bráni schudnúť. Tú robíte už celkom automaticky, no vedeli ste, že v dosahovaní cieľov je kľúčová?

Ranná rutina je kľúčová.
Ranná rutina je kľúčová.
Zdroj: pinterest/womansworld.com

Ranný rituál totiž pripravuje vašu myseľ a telo na celý deň a ukáže im smer, ktorým sa majú uberať. Ak si dáte zdravé raňajky, je pravdepodobnejšie, že správne voľby budete robiť až do večera. A ak si hneď po zobudení usteliete posteľ, dokážete aj nemožné!

1. Spíte príliš dlho

Všetci dobre vieme, že nedostatok spánku je pre organizmus veľmi škodlivý. Ak spíte menej ako 6 hodín, zvyšuje sa tvorba kortizolu a vaše hormóny sa idú zblázniť. To vám okrem iných nepríjemností bráni schudnúť, pretože máte neustále chuť do jedla. Zistilo sa však, že aj opačný extrém ako 10 a viac hodín spánku prispievajú k ukladaniu nadbytočného tuku.

Možno spíte pridlho.
Možno spíte pridlho.
Zdroj: shutterstock

Pokračovanie na ďalšej strane>>