Fotostory

Kedy musíte začať JESŤ viac, aby ste SCHUDLI? Toto je 5 príznakov!

Prísny pôst nie je správnou cestou k schudnutiu a určite vás nedovedie k peknej postave. ZDROJ: Shutterstock

Chcete schudnúť a myslíte si, že obmedzenie jedla je cesta? Hladovka má istý zmysel pre organizmus, ale určite neslúži na zdravé chudnutie.

Áno, zníženie príjmu kalórií v spojení s pravidelným cvičením tvorí základ rovnice chudnutia. Avšak nedostatok jedla môže spôsobiť úplný opak ako predpokladáme. Môže doslova zabrániť v dosahovaní cieľu v oblasti chudnutia. Prečo je to tak?

Deje sa tak preto, lebo telo na spaľovanie kalórií potrebuje kalórie. Jedlo rozbehne metabolizmus tela, čiže biologický mechanizmus, ktorý spaľuje tuk. Jedlo je, jednoducho povedané, zdroj paliva pre metabolizmus.

Ak príjem kalórií obmedzíte príliš, telo si začne myslieť, že je hladné, že nastala nejaká kríza, a začne si ukladať energiu vo forme tuku na horšie časy. Efekt je potom opačný ako sme očakávali. Dokonca môže telo siahnuť aj na svalové tkanivo, aby uspokojilo svoje momentálne metabolické potreby.

Pri chudnutí treba jesť, ale to správne jedlo. Správne potraviny majú vysoký obsah bielkovín a vlákniny, nízky obsah cukru a tuku. To telo uspokojí a dodá mu potrebné kalórie.

Pozrite sa, aké signály vydáva telo, keď má málo jedla: