Fotostory

Koreniny, ktoré pomáhajú pri CHUDNUTÍ. Máte ich doma?

Po prekročení istej hranice je lepšie poradiť sa s odborníkmi. No nie na sociálnych sieťach.. ZDROJ: archiv NMH

Väčšina korenín je bohatá na antioxidanty, ktoré podporujú metabolizmus v tele. Niektoré sú ale účinnými stimulátormi trávenia a podporujú chudnutie.

Tieto koreniny sú účinnými stimulátormi trávenia a majú močopudné vlastnosti, ktoré oveľa rýchlejšie a účinnejšie vyplavujú toxíny z tela. Dokonca aj jednoduchý čaj pripravený zo zmesi týchto korenín vám môže pomôcť na vašej ceste k chudnutiu, píše Zdravie.sk. Patrí medzi ne čierne korenie, chilli, škorica, fenikel, senovka grécka, kardamón či kajenské korenie.

Čili

Chilli
Zdroj: shutterstock

Čili má kulinársky a medicínsky význam. Štúdie s rôznym príjmom čili papričiek v strave dokázali, že uľahčuje chudnutie. Obsahuje zložku nazývanú kapsaicín, ktorá môže zvýšiť metabolizmus a tým aj množstvo kalórií, ktoré telo spaľuje. Pomáha znižovať chuť do jedla, čo môže byť prínosné pri kontrolovaní množstva potravy. Niektoré štúdie naznačujú, že čili môže zlepšiť trávenie a pomôcť znižovať nafukovanie a iné tráviace problémy, ktoré môžu mať vplyv na hmotnosť. Kapsaicín obsiahnutý v čili môže tiež pomôcť znižovať hromadenie tuku v tele a tým znižovať celkové množstvo telesného tuku.