Fotostory

Krásne a zdravé vlasy aj počas leta? Dodržujte tieto rady!

Pravidelná starostlivosť prinesie výsledky. ZDROJ: Canva

Leto je tu a naše vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť. S teplom, soľou a chlórom z pláží a bazénov vlasy môžu trpieť. Ak ich chcete udržať zdravé a krásne, dodržujte nasledujúce tipy.

Počas letných mesiacov sú naše vlasy vystavené rôznym nepriaznivým podmienkam, ako je teplo, soľ z morskej vody a chlór z bazénov. Poškodzuje ich aj slnečné UV žiarenie, ktoré vysušuje nielen vlasy, ale aj pokožku. Tento nepriaznivý efekt pociťujú najmä vlasy, ktoré sú chemicky ošetrené. Nasledujúce tipy ale vlasom v lete môžu pomôcť.

 1. Noste klobúk
  Nosenie klobúka chráni vlasy pred poškodením z priameho slnečného žiarenia. Na ochranu vlasov stačí jednoduchý kúsok zo šatníka, či elegantný klobúk alebo šatka. Netradičnú prikrývku môže vlasom vyrobiť aj kondicionér. Naneste ho na vlasy pred pobytom na slnku a nechajte pôsobiť celý deň.
 2. Používajte masku
  Väčšina odborníkov sa zhoduje, že výživná maska ​​na vlasy aplikovaná raz týždenne doma stačí na to, aby sa vlasy dostali do dobrej kondície. Pre zdravé vlasy po dovolenke je kľúčová práve výživa a regenerácia.
 3. Dobrý šampón a kondicionér je kľúčový
  Vyskúšajte v lete vymeniť svoj zvyčajný šampón a kondicionér za kvalitnejšie a hydratačné prípravky. Nezabudnite na vlasový olej alebo sérum na končeky. Zvážte tiež aplikáciu prírodných olejov, ako je napríklad kokosový olej, ktoré dodajú vlhkosť a lesk. Na slnkom vysušených vlasoch to urobí zázraky.
 4. Vyhnite sa žehličkám a kulmám
  Používanie žehličiek na vlasy či fénov a kuliem môže v lete viac poškodiť vlasy. Vyskúšajte nechať vlasy prirodzene schnúť a na vytvorenie textúry prípadne zapleťte vlasy do vrkoča.
 5. Chráňte vlasy pred soľou a chlórom
  Pred vstupom do mora či bazéna opláchnite vlasy čistou studenou vodou, aby sa minimalizovala absorpcia slanej vody alebo chlóru do vlasov. Dobre poslúži aj ochranný sprej na vlasy, ktorý vytvára bariéru a chráni vlasy pred škodlivými účinkami. Poobzerajte sa po ňom v drogérii.