Najčastejšie CHYBY, ktoré často robíte pri umývaní VLASOV!
20. 8. 2023, 17:33 (aktualizované: 30. 5. 2024, 15:25)

Nie ste ani po umytí spokojní s kvalitou vlasov? Na vine nemusia byť zle prípravky. Na čo si dávať pozor?
Letné mesiace dajú vlasom poriadne zabrať. Slnečné lúče, ale i pravidelné kúpanie narušia ich kvalitu, píše Zdravie.sk. Zlepšiť ju môže pravidelnou a správnou starostlivosťou. Prestali ste používať kondicionér, lebo sa vám zdalo, že máte vlasy po ňom mastné? Možno ste prípravok len nevhodne použili. Aké sú najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťate pri umývaní vlasov?
Nepreháňajte to
Častým problémom je nesprávne používanie kondicionéra. Pri voľbe výrobkov berte do úvahy typ vlasov a vlasovej pokožky. Najskôr si poriadne umyte hlavu a potom z vlasov vytlačte nadbytočnú vodu, nemala by vám z nich tiecť. Až potom naneste v správnom množstve kondicionér. Nepreháňajte to, obvykle vám postačí množstvo vo veľkosti dvoch, troch hráškov. Rozotrite ho na vlasy, ale vyhýbajte sa priamemu kontaktu s pokožkou. Dodržte čas pôsobenia, ktorý je uvedený na výrobku. Na rovnomerné nanesenie môžete použiť aj hrebeň s väčšími zubami. Na záver kondicionér z vlasov dôkladne zmyte.
Nesprávny interval
Problémom môže byť i príliš časté umývanie. Môžete sa skončiť tým, že budete mať vlasy príliš suché a lámavé. Pri umývaní totiž zbavujete vrchnú vrstvu prirodzeného mazu, ktorý potrebujú na ochranu. Ideálne je, ak si budete hlavu umývať dva- až trikrát týždenne. Ak sa vám príliš mastia, vždy si kúpte prípravky na častejšie umývanie. Vždy používajte skôr vlažnú ako horúcu vodu. Vysoká teplota zvyšuje krehkosť vlasov.
Nerozmaznávajte ich príliš
Za mastnými vlasmi a spľasknutým účesom sa môže skrývať i príliš veľké množstvo použitých prípravkov. Najskôr si vlasy umyjete, dáte si kondicionér, masku a niekedy použijete i koncentrovanejšie sérum. Vlasy vašu prílišnú pozornosť neunesú. Ak si neviete rady, čo je pre vaše vlasy dobré, poraďte sa s kaderníkom. Pri výbere šampónov vždy berte do úvahy svoj typ vlasov a vlasovej pokožky. V lete sú vo všeobecnosti vhodnejšie ľahšie hydratačné prípravky.
Šampón len na vlasoch
Aj samotné nanášanie šampónu má svoje pravidlá. Netrite si ním len vlasy. Musí sa dostať až k vlasovej pokožke, do ktorej si ho vmasírujte končekmi prstov. Touto drobnosťou zároveň podporíte krvný obeh a zdravý rast vlasov. Na záver si vlasy dobre opláchnite. Malo by to trvať dvakrát dlhšie ako nanášanie šampónu.
Príliš vysoká teplota
Po umytí si vlasy netrite uterákom, narušíte tak povrchovú vrstvu vlasu. Len si ho jemne popritláčajte, aby ste vlhkosť z vlasov vysali. Potom si ich môžete presušiť fénom. Nepoužívajte však vysoké teploty. Ich časté používanie môže vlasy zbytočne vysušiť.