Fotostory

Toto sú dôvody, prečo by ste mali začať pravidelne PLÁVAŤ!

5 dôvodov, prečo by ste mali začať pravidelne plávať ZDROJ: Freepik

Ak hľadáte spôsob, ako dosiahnuť vynikajúcu fyzickú kondíciu a zlepšiť svoje zdravie, plávanie by mohlo byť presne to, čo potrebujete. Začnite plávať a objavte všetky výhody, ktoré táto úžasná aktivita prináša.

Plávanie je nielen osviežujúcim spôsobom ako si užívať leto, ale je aj vynikajúcim cvičením, ktoré prináša množstvo zdravotných výhod, píše Zdravie.sk. Táto aktivita je obľúbená nielen medzi športovcami, ale stáva sa aj súčasťou terapeutických programov a rehabilitácie. Toto je 5 zdravotných výhod plávania, ktoré prináša významné benefity pre vaše telo, ale aj dušu.

Posilňuje srdce

Doctor,With,Stethoscope,And,Heart,On,The,Hands,In,A
Zdroj: Shutterstock

Pri plávaní sú zapojené skoro všetky svaly v tele, čo vyžaduje vyššiu prácu srdca na dodávanie kyslíka a živín do týchto svalov. Pravidelné plávanie pomáha posilniť srdcový sval, zlepšuje jeho kondíciu a zvyšuje celkovú výkonnosť srdca.

 Okrem toho, plávanie zvyšuje tepovú frekvenciu a objem krvi, čo spôsobuje, že srdce musí pumpovať viac krvi cez celé telo. To znamená, že srdce pracuje efektívnejšie a silnejšie, čo vedie k zlepšeniu srdcovej kondície.