Fotostory

Toto sú jednoduché tipy ako spomaliť starnutie pleti!

Uhorka má blahodarné účinky na našu pleť ZDROJ: Canva

Stačí pár zmien v starostlivosti či v životospráve a výsledok sa dostaví. Hoci sú vrásky prirodzené, nemusia pribúdať prirýchlo a byť veľmi viditeľné.

Predčasné starnutie pleti a tvorbu vrások urýchľujú vo veľkej miere vonkajšie vplyvy, píše Zdravie.sk. Napríklad oxidačný stres, ktorému je pokožka vystavená najmä v mestách, zvyšujú tvorbu voľných radikálov v tele. Práve tie môžu spôsobiť poškodenie buniek a tkanív. Odrazí sa to i na kvalite pleti. Na čo sa oplatí v lete dbať, aby si zachovala pokožka sviežosť? V prvom rade využite sezónu a jedálny lístok si vyskladajte z čersvého ovocia a zeleniny. Siahnite po všetkých druhoch šalátov, mrkve, marhuliach, broskyniach, bobuľovom ovocí. Mnohé obsahujú napríklad betakarotén, ktoré posilnia pokožku. Čo ešte pomôže?

Zvlhčovanie zvnútra

Vyššie teploty a potenie môže viesť k strate vlhkosti. Rýchlo sa do odrazí aj na pleti. Dehydratácia postupne prispeje k starnutiu pokožky a k tvorbe vrások. Najlepšou tekutinou je voda. Siahnuť môžete aj po zelenom čaji, pokojne si ho pripravte aj ako ľadový čaj. Je bohatý na antioxidanty, ktoré chránia pleť pred poškodením voľnými radikálmi. Pitný režim si na dovolenke môžete spestriť kokosovou vodou. Je bohatá na elektrolyty, minerály i vitamíny a pokožku výborne hydratuje.