Fotostory

Týchto 7 chýb ZHORŠUJE AKNÉ: Ani Kendall Jenner ich už nerobí!

×

Akné má viacero príčin, niektoré z nich môžete ovplyvniť vhodnou kozmetickou rutinou. Svoje o tom vie aj najúspešnejšia súčasná modelka Kendall Jenner.

Ako píše magazín EVA, najmladšiu miliardárku kedysi trápilo akné, dnes však po ňom niet ani stopy. Kendall nedá dopustiť na dôkladné čistenie pleti. Tvár si umýva dva a niekedy aj trikrát denne. A vyhýba sa týmto chybám:

1. Ruky na tvári

Najlepšie, čo môžete urobiť, je držať ruky čo najďalej od tváre. Počas dňa chytíte množstvo predmetov od tovaru v obchodoch, cez veci dennej potreby až mobil. Všade tam na vás číha množstvo baktérií, ktoré si rukami môžete preniesť až na tvár. Ešte jednoduchšie to majú baktérie usadené na mobile, každým priložením telefónu k uchu sa na pleť dostáva množstvo baktérií, ktoré spôsobujú rôzne nepríjemnosti ako akné.

2. Večer sa vám nechce

Prvé a najdôležitejšie skin care pravidlo znie: vždy si pred spaním čistite tvár. Aj vtedy, keď sa vám nechce, alebo idete spať neskoro v noci. Každý večer aspoň minútu masírujte tvár špeciálnym čistiacim prostriedkom a robte to namokro – voda aktivuje účinné látky. Čistiaci prípravok potom dôkladne zmyte.

Večerné čistenie je základ.
Večerné čistenie je základ.
Zdroj: Shuteerstock