Fotostory

Zdravé tipy na CHUDNUTIE, ktoré sú účinnejšie ako DIÉTA!

Dnes už vieme, že jedlom sa dá veľa zachrániť. ZDROJ: shutterstock

Veľké zmeny často končia obrovským hladom a to sa nemusí vyplatiť. Prinášame Vám zdravé tipy, ktoré sú efektívnejšie ako diéta!

Koľko zázračných diét ste už vyskúšali? Niekedy sa oplatí pozrieť na zhadzovanie kilogramov s nadhľadom a zmeniť pár návykov, ktoré môžu byť trvalé, lebo budú zdravé. Nevýhodou rýchlych diét je i to, že vám môžu rozhádzať imunitu. Ak pri nich navyše hladujete, telo si začne ukladať tuk na horšie časy. Webový portál fitforfun.de si posvietil na zdravé návyky, ktoré zafungujú lepšie ako ktorákoľvek zázračná diéta.

Správna miera

Nevzdávajte sa celých skupín potravín. Dôležité je nájsť správnu rovnováhu. Určite zo dňa na deň neškrtnite všetky sacharidy. Len sa naučte orientovať na tie, ktoré sú komplexné s dlhým reťazcom. Neovplyvňujú negatívne hladinu cukru v krvi a zasýtia vás na dlhšiu dobu. Vhodnými sacharidmi sú napríklad ovsené vločky, ktoré vám dodajú i bielkoviny. Dobré sú i celozrnné výrobky, zemiaky alebo bataty. Na sacharidy je bohatá i zelenina. Určite sa nevypláca každý deň jesť transmatné kyseliny, ako napríklad hranolky, čipsy, vyprážané mäso či ryby. Rovnako každý deň nekonzumujte alkohol, sladké nápoje či biele pečivo. Potom si pokojne môžete dať aj čokoládu bez toho, aby ste pribrali. Siahnite však po horkej s vysokým obsahom kakaa, môže byť osemdesiat percentná, píše zdravie.sk.