Každý v živote občas spraví chybu. Ospravedlniť sa by malo byť prirodzené, lenže niekomu je vysloviť prosbu o odpustenie proti srsti. Dokonca aj v prípade, že vyslovujú naučené frázy, nemyslia to vážne. Schopnosť ospravedlniť sa je totiž niečo, čo im hviezdy zabudli pribaliť do výbavy.

Ako často si vstúpite do svedomia a poviete „prepáč“ alebo „je mi to ľúto“? „Tieto slová majú zázračnú moc. Najlepšie ospravedlnenie je krátke a neobsahuje žiadne vysvetlenie, prečo problém vznikol, prečo ste to či ono povedali alebo urobili. Siahodlhé ospravedlnenie v sebe nesie riziko, že sa obráti proti vám a všetko skončí novou hádkou,“ vysvetľuje doktorka Terková. Upozorňuje, že ospravedlnenie tu nie je na to, aby ihneď vyriešilo všetky problémy, ale je nová šanca na vytvorenie vhodného ovz
Zdroj: Shutterstock

Uhýbajú, maskujú svoje prešľapy, dokonca radšej obviňujú zo svojich neúspechov okolie. Tiež vám to niekoho pripomína? Je možné, že máte okolo seba práve znamenia, ktoré berú ospravedlnenie ako najväčšiu porážku v živote. Dokonca v mnohých prípadoch skutočne nepripúšťajú možnosť, že sú na stranne vinníka. Ich myseľ im to jednoducho omieta prijať.

V galérii nájdete znamenia, ktoré sa najčastejšie ospravedlňujú len formálne...