Táto doba je pre vyzdvihnutie krásy tváre veľmi nepriaznivá. Jednu jej polovicu máme zakrytú rúškom a tak náš celkový šarm zostal z veľkej časti okresaný. Ak chceme zaujať aj za týchto okolností a pôsobiť oslnivo, musíme sa vynájsť. Ostáva nám spoľahnúť sa na dokonalé líčenie očí a obočia.

Mejkap v čase korony.
Zdroj: Shutterstock

Podporte prirodzenosť, zvýraznite krásu

Nastal čas zobrať si príklad od moslimských žien. Tie sú na zakrývanie spodnej časti tváre zvyknuté a o to väčší dôraz kladú na líčenie odhalených partií. Rovnako i vy všetku svoju líčiacu energiu vložíte do dokonalého nalíčenia očí aj obočia. Začnite však základom a napriek tomu, že pol tváre máte pod rúškom, naneste si na celú plochu minimálne BB krém vo vhodnom odtieni. Ak je vaša pleť nečistá, naneste si hutnejší tekutí mejkap a zľahka si tvár prepudrujte.

Viac, ako na líčka sa sústreďte na nanesenie rozjasňovača v oblasti nad lícnymi kosťami. Môžete ho jemne vklepať aj na vonkajší okraj pod obočím, bude to s líčkami príjemne ladiť. Okolie očí pripravte na líčenie potrebnou vrstvou korektoru. Vhodné je ju naniesť nielen na kritické kruhy pod očami, ale taktiež v tenkej vrstve na horné viečka. Líčidlá tak budú lepšie držať, nebudú sa rozmazávať a farba okolia očí bude jednotná.