Tmavé drahokamy sú tajomné a často sa ich farba spája s čistotou ducha. V kryštaloterapii sa používajú už stovky rokov.

Fungujú ako katalyzátor

AKo píše magazín EVA, Vraj pomáhajú vytvoriť rovnováhu v živote a mysli človeka. Ako je to v prípade čiernych drahých kameňov možné? Kryštálové liečenie je totiž založené na teórii, že vybrané kamene majú nemenné a jedinečné energetické pole alebo rezonanciu. Poskytujú špeciálne vlastnosti, ktoré môžu priniesť harmóniu do nestabilného energetického pola ľudského tela. Užívatelia kryštálov veria, že majú aj liečivé schopnosti. Živočíšne uhlie je, nakoniec, tiež silným detoxikátorom a je dokázané, že absorbuje toxíny v ľudskom tele. V rámci súčasného holistického prístupu k pleťovej starostlivosti využívajú odborníci na krásu kryštály na zlepšenie kožných problémov. Neveríte? Tak čítajte ďalej.

Zázrak z vulkánu

Taký čierny obsidián, známy aj ako „zrkadlový kameň“, má textúru podobnú sklu. Je známy svojimi detoxikačnými vlastnosťami, podporuje čistú pleť bez škvŕn, pomáha odstrániť toxíny z pokožky. Je to fascinujúci kameň, ktorý sa ako jeden z prvých začlenil do rituálov gua-sha. V kryštaloterapii slúži tento ochranný kameň aj na to, aby ste sa celkovo vyvážili a uzemnili.

Kryštálový kúpeľ

Úžasný relaxačný spôsob použitia kryštálov uvíta každý, kto sa chce „očistiť“ po namáhavom dni. Do kúpeľa príjemnej teploty pridajte soľ a kryštály. Obklopte sa tichom a svetlom vonných sviečok. Celé telo ponorte do vane s mystickými kameňmi, a tak doslova zmývajte svoje starosti. Pri použití s vodou však nie sú všetky kryštály bezpečné. Tu si treba starostlivo vybrať druhy kameňa.

Masáž tváre

Naša najobľúbenejšia masáž pracuje s kĺzavým olejom a hladkými kameňmi. Keď nemáte poruke gua-sha nástroj alebo valček, použite oblý, úplne hladký plochý kameň. Pleť musí byť dostatočne zvlhčená olejom, aby sa nástroj dobre kĺzal. Postupujte rovnako, ako keď si nanášate svoj hydratačný krém, teda smerom zo stredu tváre k bokom a spánkom. Čím je kameň chladnejší, tým je účinnejší. Pre zlepšenie mikrocirkulácie si krátku masáž doprajte ráno aj večer.