Móda a krása Taliansky návrhár luxusnej obuvi ZOMREL na koronavírus! Jeho topánky nosili najväčšie celebrity

Sergio Rossi
ZDROJ: Gettyimages

Jeden z najznámejších talianskych návrhárov obuvi je ďalšou obeťou vírusu, ktorý momentálne sužuje celý svet. Jeho topánky nosili najznámejšie ženské celebrity tohto sveta. Na komplikácie zomrel vo veku 84 rokov...

Sergio Rossi The Winter 2017/18 - Milan Fashion Week Fall/Winter 2017/18
Zdroj: Vittorio Zunino Celotto

Slávny návrhár dámskej obuvi Sergio Rossi bol známym najmä v hollywoodskych kruhoch, v ktorých si jeho krásne kúsky obúvali špičkové modelky vrátane celebrít, ako je Adriana Lima, Rihanna, Ariana Grande či Taylor Swift.

Generálny riaditeľ spoločnosti Sergio Rossi Group, Riccardo Sciutto, vzdal tomuto návrhárovi veľkú poctu na sociálnej sieti Instagram: „Sergio Rossi bol majstrom a je mi cťou, že som sa s ním stretol. Jeho vízia a prístup zostanú naším sprievodcom v rozvoji značky a podnikania,“ povedal Sciutto.

„Miloval ženy a dokázal zachytiť ženskosť jedinečným spôsobom, čím vytvoril dokonalé predĺženie ženskej nohy prostredníctvom svojich topánky. Naša dlhá a slávna história sa začala jeho neuveriteľnou víziou a my si navždy zapamätáme jeho kreativitu," dodal Sciutto.

Minulý mesiac spoločnosť Sergio Rossi Group na Instagrame oznámila, že sa bude rovnako, ako aj iné spoločnosti, podieľať na financovaní boja proti koronavírusu, a tak Rossi daroval na tento boj 100 000 eur a prisľúbil aj 100 % podiel z online predaja. Krásne gesto!

Sergio Rossi MFW New Collection, FW 18-19
Zdroj: Vittorio Zunino Celotto

„Chceme byť súčasťou znovuzrodenia Talianska, a preto sa Sergio Rossi rozhodol podniknúť konkrétne kroky tým, že podporí nemocnicu ASST Fatebenefratelli Sacco v Miláne darom vo výške 100 000 eur a vyzve všetky ženy, ktoré milujú naše topánky, aby do tejto zbierky prispeli. Od 14. do 20. marca bude 100 % výťažku z online webu SergioRossi.com venovaných na podporu boja proti Covid-19,“ uviedla spoločnosť vo svojom oficiálnom vyhlásení.

Je nám veľmi ľúto, že sa stal ďalšou obeťou tohto vírusu a jeho rodine želáme veľa zdravia.

Otvorte si galériu, kde nájdete výsledok jeho dlhoročnej práce - krásne dámske topánky...

#WANDASK