Reklama

Trápia vás mastné vlasy? Toto sú najčastejšie chyby, ktoré robíte pri umývaní!

×
Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Trápia vás mastné vlasy? Toto sú najčastejšie chyby, ktoré robíte pri umývaní!
    Reklama

    Chcete mať zdravé vlasy? Vyhnite sa masteniu vlasov správnym umývaním a zvolením vhodných prípravkov.

    Zdá sa vám, že máte príliš mastné? Možno sa vám to nezdá ako veda, ale vlasy sa vám môžu zbytočne mastiť aj kvôli nesprávnemu umývaniu. Treba si dávať pozor hneď od nanášania šampónu, šarapatu môže urobiť aj kondicionér, píše magazín Zdravie.

    Príliš často

    Ak máte mastné vlasy, určite to poznáte, najradšej by ste si ich umývali každý deň. Najkrajšie sú pár hodín po umytí a ľahšie si aj udržia formu. Časté umývanie vlasov odstraňuje mastnotu, ale zároveň podporuje tvorbu kožného mazu. Ak je to možné vydržte s umývaním aspoň deň a pol. Až po 24 hodinách po umytí sa obnoví prirodzený kyslý ochranný plášť pokožky. Šampón do pokožky jemne vmasírujte, vyvarujte sa drsnému nanášaniu, snažte sa používať skôr podušky prstov ako nechty. Zbytočne budete dráždiť pokožku.

    Správne množstvo

    Za zlou kvalitou vlasov sa často skrýva zle zvolený šampón. Pri výbere sa orientujte najmä podľa typu vlasov, teda či sú mastné, suché, normálne. Nájdete aj prípravky určené špeciálne na farbené vlasy. Naplníte si šampónom celú dlaň? Je to chyba, vlasy nebudú čistejšie. Na umytie vám stačí množstvo, ktoré sa vyrovná približne dvoj eurovej minci a rovnomerne si ju naneste na celú pokožku hlavy, nielen na vlasy.

    Dôkladne zmytie

    Držte sa jednoduché pravidla, vlasy si oplachujte aspoň dvakrát tak dlho ako ste si nanášali šampón. Ak jeho zvyšky či zvyšky kondicionéru necháte na vlasoch alebo pokožke hlavy, môžu stimulovať tvorbu kožného mazu. Rýchlo po umytí budú potom pôsobiť ako mastné. Navyše zvyšky prípravkov môžu postupne upchať póry na pokožke, čo môže vyústiť do jej podráždenia. Ideálne je, ak na oplachovanie použijete vlažnú vodu. Príliš horúca môže zhoršiť kvalitu vlasov a viesť aj k nadmernému masteniu pokožky hlavy.

    Najskôr ich vyžmýkajte

    Používate po umývaní kondicionér alebo balzam? Pre aplikáciou sa vždy uistite, či nemáme vlasy príliš mokré. Aj na jednotlivých produktoch nájdete informáciu, aby ste prípravok aplikovali do vlhkých vlasov, prečo? Ak sú príliš mokré, živiny stečú po nich stečú spolu s vodou. Predstavte si to ako špongiu, keď je príliš mokrá nevsaje takmer žiadnu tekutinu. Pre aplikáciou vlasy vyžmýkajte rukami. Ak nie je uvedené inak, väčšina prípravkov je určená na ošetrenie dĺžok a končeky vlasov, nenanášajte ich na korienky. Aj to sa môže skrývať za rýchlejším mastením vlasov.

    Nešúchajte ich

    Po umytí si vlasy príliš nešúchajte uterákom, lebo sa zbytočne zamotajú a rýchlejšie sa vám budú aj štiepiť konce. Trenie určite neocenia. Uterák si len jemne popritláčajte na mokré vlasy. Ak používate fén, zvoľte stredné teploty. Horúci vzduch zbytočne podporí na pokožke tvorbu mazu a následné mastenie vlasov.

    Rozčešte si ich

    Ak používate stylingové prípravky, či už lak na vlasy alebo gél, určite si ich pred umývaním dôkladne rozčešte. Dostanete tak z vlasov zvyšky a aj šampón lepšie zmyje nečistoty. Pri pravidelnej aplikácii zvoľte prípravky z hĺbkovým čistením.