Pred koronou: nezáväzné bozky, bláznivé večierky plné mladých ľudí, sex na jednu noc. Po korone: fóbia z dotyku druhého človeka, vzájomné stretnutia s respirátormi, sex len s negatívnym testom a opakovaným očkovaním. Ako táto pandémia mení naše sexuálne správanie?

Vo výskume sa ukázalo, že nebol veľký rozdiel v miere počatia medzi pármi, ktoré mali sex každý deň počas v porovnaní s pármi, ktoré sa milovali každý druhý deň.
Zdroj: Shutterstock

Návrat do normálu v nedohľadne

Návrat do normálu. Asi najväčšia túžba dnešných ľudí. Odborníci však vravia, že návrat do rovnakého životného štýlu, aký fungoval pred pandémiou je nerealistický. Jedným z dôvodov je aj to, že si dnes ešte plne neuvedomujeme, do akých sfér nášho života koronavírus zasiahol a zasiahne. Jednou z nich je aj intímny život.

Ešte pred rokom sa po žúre dali dokopy nové páry, ktoré si bez obmedzení vymieňali svoje telesné tekutiny. Dnes je to prakticky nemožné. Zakázané večierky, všadeprítomné rúška, neustála dezinfekcia, to všetko vytvára bariéry medzi dvoma ľuďmi. Zrazu sa musíme všetci chrániť, dbáme na to, či ten druhý má negatívny test, ktorý však ešte nezaručuje, že netrpí covidom-19. Náš sexuálny život sa ocitá v troskách.