Vzťahy a sex Môže sex medzi kamarátmi pokaziť priateľstvo? TOTO sú tipy, vďaka ktorým tomu zabránite!

sex
ZDROJ: Shutterstock

Dnes už nie je sex s kamarátom žiadnou raritou. Žiaľ ani to, že po sexe sa akoby všetko dobré začne rúcať. Pritom to bolo dobré kamarátstvo, dobrý priateľ aj sex nebol na zahodenie. Kde nastala chyba? Obvykle v nesprávnom uchopení vecí.

Pozor na tenkú hranicu

Možno ste sa aj vy pýtali známu otázku, či existuje priateľstvo medzi mužom a ženou. Existuje. No práve sex je tenkou hranicou, ktorá delí kamaráta od partnera. Jej prekročením sa môžete dostať do veľmi mätúcej situácie. „Sex môže zapríčiniť, že na seba začnete pozerať úplne inak, “ upozorňuje koučka Kayla-Brooke White. Preto skôr ako si stiahnete pred priateľom nohavičky, je nutné, aby ste mali jasnejšie pravidlá ako keď začínate nový vzťah.

Buďte úprimní

Na úplnom začiatku si musíte ujasniť, prečo vlastne idete spolu do postele. „Každý môže sex vnímať inak a každý môže mať aj iné očakávania,“ upozorňuje expertka na vzťahy a sex Jess O'Reilly. Preto si už pred tým, ako prekročíte hranice bežného priateľstva a prejdete k benefitom, musíte stanoviť, čo vy aj ten druhý očakávate od sexu. Experiment, uľavenie si od sexuálnej túžby, alebo je za tým niečo viac? Ak nemáte rovnaké očakávania, je možné, že zrazu všetko začne aj po dobrom sexe naberať zlý smer.

Vždy si overte, či partner nečaká viac.
Vždy si overte, či partner nečaká viac.
Zdroj: Profimedia

Pozor na „vytúžený“ sex

Mnoho kamarátov sú prezlečení nádejní partneri v utajení. Ak s niekým idete do postele, musíte počítať aj s možnosťou, že niekomu vlastne plníte sex. A hoci to pre vás bude len sex, pre druhú stranu to môže byť signál, že konečne končí éra kamarátstva a začína plnohodnotný vzťah. Ak nakoniec zistí, že to tak nie je, hádže flintu do žita. No a vaše kamarátstvo pomaly vyprchá.

Ako ostať kamarátmi po sexe?

Je to komplikované, ale možné. V prvom rade si musíte byť istí, že nikto neočakáva viac, ako len príjemné sexuálne zážitky, dobrodružstvo a možno príchuť experimentu. Že si budete kamarátsky vypomáhať po tejto stránke, kým si niekto alebo obaja, nenájdete partnerov. Je nutné stanoviť si aj intenzitu stretnutí a tých, ktoré skončia v posteli. „Nie je nič horšie, ako keď sa kamarát do sexu s vami zamiluje,“ varuje Jess O'Reilly. Preto je nutné brať všetko s rozvahou.

Sex s kamarátom musí byť ako hra.
Sex s kamarátom musí byť ako hra.
Zdroj: shutterstock

Sex ako jeden z mnohých zážitkov

Jedna z možností ako prežiť sex a ostať kamarátmi je brať ho s hravosťou. Ako iné zážitky, ktoré ste spolu zažili a boli skvelé. Niekedy stojí za to si ich zopakovať, ale priateľstvo predsa nie je len o zážitkoch. Vďaka tomu máte šancu ustáť aj intímne zblíženie bez toho, aby sa narušil kamarátsky vzťah. Erotická epizóda ostane len peknou spomienkou a zážitkom s kamarátom. O ktorom bude vedieť, že vás vie podržať nielen duševne, ale keď treba aj telesne.

#WANDASK