Sex nie je iba pár minút telesnej aktivity, ktorá vyrieši naše vzrušenie. Dnes už vieme, že počas neho sa s naším telom deje niekoľko naozaj pozoruhodných vecí. Sex má pozitívny účinok nielen na telo, ale aj na psychiku, vnútorné orgány a dokonca aj na náš mozog!

Kam sa nahrnie krv ženám?

Mužom sa počas sexu nahrnie krv primárne do penisu. Ale kam putuje krv u žien? Nuž, do viacerých častí tela, ale hlavne do pŕs. Vedeli ste, že zvýšený prietok krvi do tejto oblasti môže zväčšiť prsia až o neuveriteľných 25 %? Toto je dôvod, prečo by sme nikdy nemali podceňovať predohru. Sexuálna stimulácia totiž zlepšuje krvný obeh a podporuje prietok krvi do erotogénnych oblastí. Zlou správou je, že zväčšenie prsníkov trvá len dovtedy, kým vzrušenie neopadne.

Couple,About,To,Have,Sex.,Sexual,Erotic,Woman,And,Man
Couple,About,To,Have,Sex.,Sexual,Erotic,Woman,And,Man
Zdroj: Shutterstock

Orgazmus i chudnutie stimuláciou bradaviek

Zaujímavosťou je, že viac, ako 10 % žien dokáže dosiahnuť orgazmus len stimuláciou bradaviek. Opakované štúdie dokonca dokázali, že masírovanie a láskanie bradaviek pomáha ženám chudnúť! Ženy to poznajú z obdobia dojčenia, pretože práve dojčenie pomáha matkám znižovať tehotenskú váhu a eliminuje popôrodné depresie. Skvelou správou pre pánov je, že láskanie prsníkov znižuje u žien riziko vzniku rakoviny a srdcovo–cievne choroby.