Problematických situácií môže nastať vo vzťahu veľa. Vždy však závisí od toho, ako sa k nim postavia jednotliví aktéri. Či s pochopením a toleranciou alebo s nátlakom a podmienkami. Existuje veľa vecí, ktoré by partneri nemali od seba požadovať. Niektoré z nich sme nahlas pomenovali.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

Aby váš vzťah ostal v úplnej tajnosti

Niektorí ľudia radi udržiavajú vzťah v tajnosti, najmä, keď si nie sú istí, kam smeruje. Iní sa ho snažia udržať v tajnosti preto, lebo sú zapletení do vzťahu aj s ďalšou osobou alebo nemajú vysporiadaný vzťah s expartnerom. Takéto udržiavanie tajnosti by vás malo minimálne znepokojiť, pretože človek, ktorému na vás skutočne záleží, by mal byť hrdý na to, že je s vami vo vzťahu.

Spochybňovať vaše rozhodnutia

Podkopávanie vašich cieľov nepatrí do partnerského vzťahu. Ak ste sa rozhodli napríklad viac cvičiť, nefajčiť, nepiť či častejšie čítať ide o vaše rozhodnutie, ktoré vám môže zlepšiť kvalitu života. Partner by vás mal povzbudiť, podržať v ťažších chvíľach a nezhadzovať slovami – „Ja som ti to vravel“ alebo „Ja som vedel, že to nedáš.“ Spochybňovanie, vysmievanie sa a odrádzanie od rozhodnutí nepatrí do vzťahu.