Kráľovská rodina bude v týchto dňoch smútiť. Zomrela im totiž veľmi dôležitá a blízka osoba, ktorá mala najväčšiu záľubu v organizovaní obrovských večierkov…

Následky pandémie pocíti v peňaženke aj Alžbeta II.
Zdroj: Internet

Ide o sesternicu kráľovnej Alžbety II., ktorá však bola zároveň jej veľmi dobrou a blízkou priateľkou. Narodila sa vo Windsore v roku 1941 a bola známa bujarými oslavami a súkromnými večierkami, ktoré veľmi rada organizovala. Napríklad aj kráľovský večierok, ktorý sa konal pred svadbou vojvodu a vojvodkyne z Cambridge v apríli v roku 2011.

Lady Elizabeth Shakerley zomrela vo veku 79 rokov v skorých ranných hodinách, pričom pri sebe mala členov svojej rodiny. Po tom, ako sa opäť vydala, sa z nej stala dánska princezná, zanechala po sebe jednu dcéru a dve vnúčatká.

Jej smrť prišla nečakane, len pár mesiacov po tom, čo z nej kráľovná Alžbeta II. urobila veliteľku kráľovského viktoriánskeho rádu a dostala insígnie. Tie sa totiž udeľujú ľuďom, ktorí osobne slúžili jej alebo monarchii. Okrem rodinných príslušníkov sú to členovia kráľovského dvora a vyššie diplomatické osobnosti.

Nech odpočíva v pokoji. Otvorte si našu galériu, kde nájdete jej fotografie…