Ukazuje sa, že domáca karanténa kvôli koronavírusu spôsobuje, že do domácich prác sa teraz púšťame zrejme častejšie, než predtým. Konečne sa tak stierajú rozdiely aj medzi mužmi a ženami i v domácnostiach, s čím má skvelú skúsenosť aj známa česká speváčka Lucie Bílá…

Lucie Bílá a Radek Filipi - je doňho zamilovaná až po uši a je to aj vidieť :-)
Zdroj: archív NCPZ

V týchto dňoch nekončiacej karantény nám mnohým napadajú rôzne veci, ako si skrátiť dlhú dobu čakania na to, kedy to konečne prejde. Niektorí sa zdokonaľujú vo varení, iní zase neustále iba pracujú, no sú tu aj takí, čo využívajú čas efektívne aj upratovaním a domácimi prácami.

Pretože až doteraz sme si určite všetci hovorili „potom to urobím, veď to má čas, teraz ho nemám“... A áno, práve teraz nastalo obdobie, keď sa už nedá vyhovárať a treba jednoducho splniť to, čo sme kedysi odkladali na neurčito, všakže.

Vie o tom svoje aj speváčka Lucie Bílá a jej partner Radek Filipi, ktorí sa doma rozhodne nenudia, čo je vidieť na fotografiách, ktoré Lucie pridáva na svojom Instagrame. Dokonca tiež zverejnila fotografiu rúšok a rovnako, ako veľa ďalších umelcov, aj ona sa zapája do pomoci, ktorá je v tomto nečase veľmi potrebná – šije rúška pre zdravotníkov nemocnice.

„Viem, že v nemocnici v Kladne je 2,5-tisíc lekárov, sestričiek a zdravotníckeho personálu. Viem, že aj keby so šila 26 hodín denne, nie je v mojich silách toľko rúšok ušiť, ale šijem, šijem, šijem a upokojuje ma to. Mám tak pocit, že som platná a nečakám, čo príde,“ napísala k fotke.

Otvorte si našu galériu, kde nájdete ďalšie fotografie, ako Lucie Bílá zvláda karanténu aj s partnerom, a ako šije rúška v týchto krušných dňoch… Krásne gesto!