Písal sa rok 2004, keď na Jednotke odštartovala historicky prvá séria Slovensko hľadá SuperStar. Moderátormi boli Adela Vinczeová a Martin Pyco Rausch. V okamihu, keď sa šou začala, vyvolala medzi ľuďmi hotovú hystériu. Jedenástka súťažiacich si užívala nevídanú slávu a teraz sa opäť stretne na jednom pódiu. Zdenka Predná však dala ako jediná Markíze košom. Dôvod?

V roku 2004, keď relácia bežala prvýkrát na Slovensku, boli členmi poroty hudobná producentka Lenka Slaná, spíker Julo Viršík († 56), spevák Pavol Habera a predsedom poroty bol Laco Lučenič. Do jedenástky sa prebojovali Katka Koščová, Martina Schindlerová, Tomáš Bezdeda, Peter Konček († 26), Petra Humeňanská, Martin Kelecsényi, Peter Kotuľa, Miro Jaroš, Robo Mikla, Samo Tomeček a Zdenka Predná. Hystéria, ktorú vtedy prvá séria spôsobila, sa už potom nikdy nezopakovala. Diváci pri obrazovkách doslova šaleli.

Finalisti legendárnej prvej série Slovensko hľadá SuperStar.
Finalisti legendárnej prvej série Slovensko hľadá SuperStar.
Zdroj: Facebook/ RTVS

Ďalší veľký boom spôsobila skladba, ktorú vtedy Paľo Habera pre finalistov napísal. Pieseň Kým vieš snívať bodovala v rádiách a v tom čase ju ovládal azda každý. Odvtedy ubehlo už 17 rokov a na Markíze sa momentálne vysiela v poradí ôsma séria. Jediným stálym členom, ktorý je v šou od úplného začiatku, je porotcovský kat Habera. A práve on dostal skvelý nápad, že na pódium opäť dostane všetkých superstaristov zo slávnej prvej série, ktorí si opäť spoločne strihnú hit Kým vieš snívať.

V sobotu tak do Prahy prišli takmer všetci, ktorých Pali oslovil, a horlivo skúšali svoju nezabudnuteľnú hymnu. Dve tváre však túto ponuku odmietli. „Peťo Kotuľa chcel veľmi prísť, no nedovoľoval mu to zdravotný stav. Zdenka Predná však odmietla z celkom iného dôvodu,“dozvedeli sme sa zo zdroja. Dôvod sa dozviete v GALÉRII TU