Rotácie je možné v joge prevádzať z rôznych pozícií a polôh tela. Od toho závisí aj ich stupeň náročnosti. Ásana Bohyne dokáže telo vykrútiť niekoľkými efektívnymi spôsobmi.

joga
Zdroj: Pexels

Prebuďte v sebe ženskosť a schopnosť užívať si potešenie

V pozícii bohyne je veľmi výrazné jej duchovné pôsobenie. Zlepšuje zmysel pre uzemnenie sa, čo má pozitívny dopad na viaceré aspekty života. Oživuje ženskosť, čo vedie ku kultivácii sily a temperamentu. Doslova povzbudzuje myseľ. Vďaka zapojeniu rotácie prebúdza radosť a chuť do života. Vytočenie tiež stimuluje melancholickú sakrálnu čakru, ktorá sa nachádza v krížovej oblasti. To má pozitívny dopad na našu zmyselnosť a kreativitu.

Prevádzaním bohyne s hlbokým vytočením si môžeme túto partiu tela zharmonizovať a to povedie k schopnosti skutočne si užívať potešenie. Vykrútená poloha tela je považovaná za detoxikačnú, v tomto prípade po telesnej aj duševnej stránke. Ásana teda vo výraznej miere čistí a stimuluje organizmus. Zlepšia sa tiež funkcie brušných orgánov, pretože sú tlakom stimulované k lepšej činnosti. Ozdravíte si i chrbticu. „Fyzické pôsobenie ásany je posilňujúce aj uvoľňujúce. Bez dôkladnej aktivácie stredu tela ju len veľmi ťažko prevediete správne. Spevnejú dolné končatiny, stehná i sedacie svaly. Postoj na špičkách posilní i drobné svaly na chodidlách a v okolí členkov. Uvoľňujú sa triesla a chrbát. Otvárajú sa boky a hrudník,“ uzatvára početné benefity pozície inštruktorka Power a Vinyasa Flow jogy, Monika Pálová.