Niektoré jogové pozície sú skrátka božské. Prevedením, účinkom, vzhľadom. Pozícia Bohyne má genialitu už vo svojom názve – uvoľňuje, posilňuje, prebúdza, aktivuje. A nie je vôbec náročná.

joga
Zdroj: Pexels

Zobuďte v sebe ženskú energiu, posilnite korene

Ásana Bohyne sa tiež nazýva pozícia Divokého anjela a skrýva v sebe množstvo vzácnych benefitov. Spája nás s našim vlastným vnútorným božstvom, posilňuje dolnú energiu apánu, aktivuje korene i sakrálnu čakru. Keď ju zvyknete praktizovať, dávajte si pozor na príval ženskej energie, ktorá sa v tejto pozícii prebúdza. Bude vás ovplyvňovať všade – v samotnej pozícii i v životných situáciách. Bude smerodajná v tom, ako naložíte s citmi, činmi, ľuďmi.

„Pozícia bohyne sa postará o aktiváciu všetkých základných energetických centier, zároveň vám tonizuje a natiahne spodnú časť tela. Výrazný strečing pocítite na vnútornej strane stehien, v oblasti triesel a hrudníka. V partiách prednej strany stehien a vo svojom jadre krásne zosilniete, posilníte ich. Vo vašom tele sa rozhorí vnútorný oheň, zvýši sa cirkulácia krvi, rozprúdi sa energia,“ objasňuje Monika Pálová, inštruktorka Power a Vinyasa Flow jogy.

Pozícia podporuje energiu v okolí panvy, čím je veľmi osožná pre reprodukčné orgány. Neraz už pomohla v stavoch neplodnosti. Hovorí sa, že napätie sa ukladá najviac do oblasti bokov, preto ich máme veľmi často tuhé. Bohyňa vám pomôže odbúrať oboje – psychickú i fyzickú tuhosť.