Áno, už XY. krát ste si predsavzali, že začnete pre seba, respektíve so sebou niečo robiť a stále sa vám do toho nejak nechce. Aby nezostalo už po XY. raz iba pri slovách, ponúkame pre vás niečo atraktívne, nie veľmi náročné na prevedenie a predsa výrazne efektívne.

Cvičenie vám pomôže pri boji s únavou i nízkym krvným tlakom.
Zdroj: Shutterstock

Posilnite celé telo, získajte pružnosť, rozprúďte energiu

Zostava na vybudovanie sily predstavuje originálnu kombináciu niekoľkých jogových pozícií, vďaka ktorým vaše telo zosilnie veľmi kvalitným a bezpečným spôsobom. Čerpá z moderných foriem jogy a zaťažuje komplexné svalstvo tela. „Posilnenie sa deje na úrovni povrchových, ako i hlbokých svalov, teda tých, ktoré chránia našu kostru a starajú sa o zdravú chrbticu. Zapojené je skutočne celé telo od temena hlavy až po končeky prstov. A nezabúdajte, že jogovou praxou budujete dlhé, štíhle svaly, takže ak budete v prevádzaní dôslední, vaše telo sa skutočne vytvaruje do pohľadnejších tvarov,“ opisuje pozitíva jogovej zostavy Monika Pálová, inštruktorka Power a Vinyasa Flow jogy.

Lepšie na tom bude i flexibilita svalov, ohybnosť kĺbov a chrbtice. Pozitívne je tiež pôsobenie na väčšinu orgánov, ich činnosť je stimulovaná, čo má ozdravujúce účinky. Zostava je pomerne intenzívna a každý nádych, výdych predstavuje zmenu pozície, čo bude priaznivé aj na kardiovaskulárny systém a spaľovanie tukov. Na energetickej úrovni dochádza k zvyšovaniu prúdenia, čo budete vnímať, ako nával energie, šťastia, radosti. Odbúra sa napätie, stres, negativita.