Kultrelax Slovenský film YOLO je v TOP 16 medzi krajinami z celého sveta! Hlasujte zaňho v online súťaži!

Film YOLO
ZDROJ: Film YOLO

Viete si predstaviť, že by ste v priebehu jediného víkendu vymysleli, natočili, postrihali a odovzdali hotový krátky film?

Natáčanie filmu
Zdroj: archív

Presne tak totiž vyzerajú podmienky súťaže 48 Hour Film Project. Nasleduje premietanie a veľké rozuzlenie, ktorý film bude svoje mesto reprezentovať na medzinárodnom festivale Filmapalooza 2021. Tí najlepší z najlepších sa potom prebojujú až na prestížny festival do Cannes.

„Sme veľmi radi, že sa 48 Hour Film Project vracia do Bratislavy, je to pre nás cťou, pretože sa súťaž v tomto meste stala v minulosti našou veľkou inšpiráciou," odkazujú producenti projektu David J. V. Schöbl a Radka Poláková Beránková.

Ocenenia
Zdroj: archív

Pre pandémiu koronavírusu sa tradičná "48-ička" v našom hlavnom meste zatiaľ nekonala. Konala sa však Global Film Challenge, ktorej sa zúčastnil šikovný tím FILM s.r.o pod vedením Ladislava Círia. V prvom kole porazil viac ako 20 zahraničných tímov a vrátil tak Bratislavu späť na mapu filmového sveta. Teraz bojujú v silnej medzinárodnej konkurencii o účasť na Filmapalooze, v Cannes a finančnú odmenu. Mimoriadne talentovanému tímu držíme palce a veríme, že sa im podarí uspieť!

TU podporte slovenský tím a hlasujte za ich film YOLO.

#WANDASK