Reklama

Jednoduchá a príjemná forma boja proti celulitíde? Bankovanie!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    TOTO je 5 tipov, ako si udržať partnerský vzťah na diaľku!
    Reklama

    Premasírujte sa k pevnejšej pokožke vďaka silikónovým bankám.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Krása je preč: Dokonalú modelku Kate Moss dnes nespoznáte! Vyzerá ako vysušená starena
      Zdroj: gettyimages

      Masáž bankovaním, známa aj ako "cupping", je technika, ktorá sa používa na zlepšenie prekrvenia tkaniva, stimuláciu lymfatického obehu a menšiu viditeľnosť celulitídy. Táto technika využíva špeciálne banky na vytvorenie podtlaku na pokožke, čo zase pomáha vypnúť tkanivo nahor a zlepšuje cirkuláciu.

      Má pôvod v tradičnej čínskej medicíne a v rôznych kultúrach bola využívaná na rôzne účely, vrátane zlepšenia cirkulácie, uvoľnenia svalového napätia a stimulácie lymfatického systému.

      Zdroj: Shutterstock

      Banky môžu mať rôzny tvar a aj veľkosti

      Ako na to?

      Pred masážou bankovaním si dôkladne umyte pokožku a osušte ju. Na miesto, kktoré budete masírovať rozotrite pár kvapiek oleja. Vhodné sú klasické telové oleje, arganový či mandľový olej, ale v obchodoch už dostať aj špeciálne oleje, ktoré podporujú prekrvenie pokožky. Často obsahujú napríklad škoricovú silicu.

      Vyberte si vhodné vákuové banky. Existujú rôzne typy s rôznymi veľkosťami a tvarmi, takže si vyberte tie, ktoré sa vám zdajú najvhodnejšie pre oblasť, ktorú chcete masírovať. Silikónovú banku stlačte, priložte na pokožku a pustite. Vďaka podtlaku zostane prisatá na pokožke a vy môžete začať kĺzavým pohybom masírovať.

      Postupujte vždy zdola nahor, smerom k lymfatickým uzlinám, aby sa všetky toxíny z tela vyplavili. Na niektorých miestach môže byť masáž menej príjemná, a to z toho dôvodu, že ste pravdepodobne natrafili na miesto, kde je toxínov viac a je potrebné ich odstrániť. Bankovanie by však nemalo spôsobovať bolesť. Ak tomu tak je, znížte podtlak a pokračujte. Po masáži banky dôkladne umyte.

      Zdroj: Shutterstock

      Masáž funguje vďaka vytvorenému podtlaku.