Keďže pandemická doba nepraje sexuálnym zážitkom, mnohým neostáva nič iné, len sa viac venovať vlastnému telu. Keďže úzky kontakt s cudzím človekom je v súčasnosti viac ako rizikový, masturbácia naberá na obrátkach.

Odventilovať napätie a zároveň dopriať svojmu telu vzrušenie a erotický zážitok patria medzi to najlepšie, čo môžeme pre seba urobiť. Naše masturbačné návyky sú však rôzne. 

Niekto sa za ne hanbí, iný nemá problém sa s nimi podeliť. Opýtali sme niekoľkých žien, ktoré boli ochotné podeliť sa s nami o svoje skúsenosti s masturbáciou.

Vo výskume sa ukázalo, že nebol veľký rozdiel v miere počatia medzi pármi, ktoré mali sex každý deň počas v porovnaní s pármi, ktoré sa milovali každý druhý deň.
Zdroj: Shutterstock

Koľkokrát týždenne masturbujete?

Jana (24): Asi raz za dva dni. Napriek tomu, že som vydatá, rada si to urobím aj sama. Manžel o tom vie a vôbec sa mi do toho nestará.

Tereza (28): Líši sa to v závislosti od viacerých faktorov ako sú stres, práca, povinnosti a podobne. Ak mám dobrý týždeň, venujem sa sama sebe aj 4-5 x do týždňa, ale niekedy sa k tomu počas týždňa ani nedostanem. Potom to ale stojí za to.

Helena (44): Zvyčajne nemasturbujem pravidelne. Frekvencia sa líši podľa toho, ako som vystresovaná. Ja to mám asi naopak ako väčšina žien. Keď som v strese, tak sa na to nedokážem sústrediť. Potrebujem pohodu, vaňu, hudbu. Jednoducho musím byť uvoľnená.

Oľga (33): Neprejde deň, aby som si to sama neurobila. Niekedy mi stačí naozaj minútka, pretože som príliš rýchlo vzrušená. Je to taký skvelý pocit, že si ho jednoducho musím dopriať každý deň.

Hilda (39): Určite párkrát do týždňa, pričom najradšej mám, keď vzájomne masturbujeme so partnerom. Každý to robí „sebe“, ale pred tým druhým.