Randenie v období karantén, lockdownu a protipandemických opatrení sa môže zdať nesmierne náročnou misiou. Navyše, keď v interiéri, ale aj v exteriéri musíme povinne nosiť rúško. Ak ste zodpovedný jedinec a beriete dištančnú vzdialenosť dvoch metrov vážne, možno vám napadlo, ako vlastne vyzerá bozkávanie dvoch ľudí, ktorí nadviazali vzťah. Bude ešte niekedy vyzerať bozkávanie tak ako ho poznáme z neďalekej minulosti?

Ženy narodené v týchto znameniach dokážu byť šťastné aj bez chlapa.
Zdroj: Shutterstock

Nezúfajte a nestrácajte nádej!

Napriek stále sa zhoršujúcej pandemickej situácii psychológovia vravia, že je možné zostať chránený a zároveň byť vášnivý. Pandémia určite neznamená koniec bozkávania. Dôležité je pristupovať k nemu zodpovedne rovnako ako v prípade iného správania počas pandémie.

Bozkávanie uprostred pandémie si vyžaduje širšie bezpečnostné opatrenia, ktoré si teraz priblížime:

Pomyslite vždy na to, koho bozkávate a v akom prostredí

Poznanie správania a zvykov osoby, s ktorou sa chcete bozkávať, môže znížiť riziko ochorenia covid-19. Dodržiava váš objekt túžby odporúčania? Nosí rúško? Vyhýba sa davom? Stretli ste sa v bare? Máte obaja vypité? Odpovede na tieto a podobné otázky vám pomôžu správne sa rozhodnúť. Odborníci odporúčajú, aby ste si ľudí zaradili do viacerých skupín podľa prejavov ich rizikového správania. Kým muž, s ktorým dlhodobo chodíte, žije sám, chodí len do práce a stretáva sa iba s vami je pravdepodobne v „bezpečnej“ skupine, no muž, ktorého stretnete na párty u kamarátky a celý večer si robí z nosenia rúšok srandu, ten s najväčšou pravdepodobnosťou patrí do „rizikovej“ skupiny. Aj keď nakoniec môžete pobozkať kohokoľvek chcete, ak vám záleží na vašom zdraví a zdraví vašich blízkych, bozkávať budete iba toho, kto patrí do bezpečnej skupiny.