Prečo ste podviedli svoju partnerku / svojho partnera? To je jedna z najčastejších otázok, na ktoré hľadajú psychológovia odpovede pri riešení problémov vo vzťahu vyplývajúcich z nevery. Dôvodov je veľa. Prinášame vám z nich najbežnejšie, ale o to zaujímavejšie.

K vyhoreniu vedú aj pochybnosti Ak riešime s partnerom otázku vlastných citov, tak v značnej miere skúmame jeho city k nám.
Zdroj: Shutterstock

Spôsob ako ukončiť vzťah

Pre niektorých ľudí je naozaj ťažké rozísť sa. Povedať druhému do očí, že je koniec je pre nich nepredstaviteľné, preto radšej hľadajú spôsob, vďaka ktorému by sa vyhli priamej konfrontácii. Vysvetľovať či zdôvodňovať svoje rozhodnutie je pre nich ťažšie ako vystaviť sa situácii, na základe ktorej sa s nimi rozíde partner. Radšej sú ochotní podviesť a zverejniť to, len aby nemuseli vysvetľovať, prečo sa chceli rozísť. Podobne to urobil 26-ročný Patrik, ktorý chodil s Katkou pol roka. Cítil, že to medzi nimi nefunguje, no nedokázal jej povedať, že sa s ňou chce rozísť. Preto sa zoznámil s Lýdiou, s ktorou sa vyspal a zariadil, aby sa o tom Katka dozvedela. Tá mu okamžite dala kopačky a Patrik bol šťastný, že ich rozchod vzala do rúk Katka.