Počas minulého roka bolo niekoľko členov kráľovskej rodiny pod dohľadom lekárov. A to práve kvôli koronavírusu, ktorému niektorí z nich aj podľahli…

Kráľovná Alžbeta II. prijímala hostí virtuálne. Pre niektorých však poklony pred monitorom pôsobili komicky.
Zdroj: Gettyimages

V minulom roku bolo niekoľkým členom kráľovskej rodiny diagnostikovaný koronavírus. Nevyhli sa mu teda ani oni, čo nie je vôbec prekvapujúce, a to napriek tomu, že sú dostatočne izolovaní a chránení.

Najprv ho chytil princ Charles, ktorý bol vskutku dlhý čas v karanténe a v izolácii, neskôr španielska princezná pochádzajúca z Bourbon-Parma, ktorá však nakoniec koronavírusu podľahla.

Už od začiatku teda pandémia sužovala aj kráľovské kruhy, objavili sa aj veľké obavy o kráľovnú Alžbetu II., a aj o princa Charlesa, ktorý bol na koronavírus dokonca pozitívny.

Teraz však skončil v nemocnici takmer storočný princ Philip, ktorého nepretržite pozorujú lekári. Buckinghamský palác totiž uviedol, že sa princ necítil dobre, a tak ho previezli do nemocnice. Vraj preventívne. Kráľovná Alžbeta II. však zostáva bezpečne doma.

Dúfame, že bude všetko v poriadku a princovi Philipovi sa čoskoro polepší! Otvorte si našu galériu, kde nájdete fotografie…