Britská BBC News prišla s prevratnými novinkami! Pozor, na toto si musíte dávať pri svojich ratolestiach poriadny pozor, ide totiž o vážne symptómy pozorované u detí vo Veľkej Británii. Fúha!

koronavírus u detí
Zdroj: Shutterstock

Lekári vo Veľkej Británii boli v okamžitej pohotovosti! Boli totiž varovaní, aby si dali pozor na zriedkavú ale skutočne veľmi nebezpečnú reakciu, ktorá sa objavuje výhradne u detí a môže súvisieť s infekciou koronavírusom.

Toto naliehavé varovanie mali dostať po tom, ako sa na oddelení intenzívnej starostlivosti v Londýne, ale aj ďalších častiach Spojeného kráľovstva, objavili ťažko choré deti s neobvyklými príznakmi ochorenia.

Ide HLAVNE o zápal v tele s príznakmi, ktoré sú podobné chrípke. Ale iba podobné. Niektoré z tých detí, no nie všetky, boli pozitívne aj na koronavírus.

Riaditeľ NHS (Národnej zdravotnej služby Spojeného kráľovstva) Stephen Powis uviedol, že sa dozvedeli novinky o zriedkavých ale závažných ochorení u detí: „Tieto novinky sme badali až v priebehu posledných dní. Požiadali sme preto našich odborníkov, aby sa touto otázkou naliehavo zaoberali.“

koronavírus u detí
Zdroj: Shutterstock

Varovanie, ktoré vydala táto Národná zdravotná služba Spojeného kráľovstva uvádza, že rastú obavy z toho, že sa v Spojenom kráľovstve objavuje u detí syndróm súvisiaci s koronavírusom, alebo že s týmito prípadmi môže byť spojená ďalšia, zatiaľ neidentifikovateľná infekcia.

Ak teda budú vaše deti vykazovať tieto symptómy, okamžite sa obráťte na lekára!

Otvorte si našu galériu, kde nájdete všetky symptómy, ktoré by ste nemali brať na ľahkú váhu, pretože ich uvádzajú práve títo odborníci…