Kultrelax POZOR! Videli ste, ako ľudia nosia na rúškach farebné sponky no neviete, čo znamenajú? TOTO!

rúška
ZDROJ: Shutterstock

Všimli ste si na ulici alebo v mestskej hromadnej doprave, ako ľudia nosia na rúškach kadejaké farebné sponky? Možno vás prekvapí, čo v skutočnosti znamenajú, pretože ich ľudia nenosia len tak!

rúška
Zdroj: Shutterstock

V prvom rade by sme vás chceli ubezpečiť o jednej veci, ktorú mnohí z nás stále nechápu. Určite ste už zažili miernu paniku alebo ste aspoň minimálne spozorneli pri tom, keď vedľa vás niekto v obchode alebo aj vonku kýchol, všakže?

Vieme, že mnohí z vás si v tej chvíli určite povedali, že je ten človek chorý, nakazený, a nemá medzi ľuďmi čo robiť. Nemusí to tak byť. Kýchanie je totiž úplne prirodzené, je to v skutočnosti reflex. Naše telo sa prirodzene snaží dostať von to, čo ho dráždi a nerobí mu dobre.

Čo je však nutné dodať – človek nemusí byť chorý na to, aby „sa mu kýchalo“. Napriek tomu vraj jedno také naše kýchnutie vytvorí až 40 tisíc kvapôčok, a tak je na našej zodpovednosti, aby sme mali pri kýchaní vždy ruku pred ústami a ochránili tak svoje okolie.

Avšak netreba z toho robiť žiadnu paniku! Ľudia, ktorí nekýchajú len tak, keď ich niečo dráždi, vymysleli spôsob, ako na svoju „diagnózu“ upozorniť prostredníctvom farebných sponiek na svojich rúškach.

Preto by ste mali vedieť, čo znamenajú! Otvorte si našu galériu, kde nájdete odpoveď…

#WANDASK